Екофізіологія рослин

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Екофізіологія рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР06. Виявляти фактори, що визначають формування ландшафтнобіологічного різноманіття. ПР08. Уміти проводити пошук інформації з використанням відповідних джерел для прийняття обґрунтованих рішень. ПР11. Уміти прогнозувати вплив технологічних процесів та виробництв на навколишнє середовище. ПР18. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР21. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття з біології та екології рослин. 2. Вміти самостійно застосовувати знання з біології та екології рослин, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та хімічній лабораторіях, дотримання правил безпеки та охорони праці у лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вивчає фізіологічні функції рослинного організму за дії різних природних та антропогенних чинників та сприяє розумінню механізмів адаптації рослин до несприятливих факторів середовища, що розкриває можливості керування продукційним процесом фітоценозів задля створення теоретичної бази раціонального використання й захисту рослинного світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Мусієнко М.М. Екологія рослин. – К.: Либідь, 2006. – 432 с. 2. Мусієнко М.М. Фізіологія рослин: Підручник. – К.: Либідь, 2005. – 808 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Презентація за рефератом з теми 1: РН 1.1-3.1 – 14 / 7 балів. 2. Захист практичних робіт з теми 1: РН 1.1-3.1 – 10 / 5 балів. 3. Бліц-опитування по темі 1: РН 1.1-3.1 – 6 / 3 бали. 4. Модульна контрольна робота з теми 1: РН 1.1-3.1 – 20 / 10 балів. 5. Презентація за рефератом з теми 2: РН 1.1-3.1 – 14 / 7 балів. 6. Захист практичних робіт з теми 2: РН 1.1-3.1 – 10 / 5 балів. 7. Бліц-опитування по темі 2: РН 1.1-3.1 – 6 / 3 бали. 8. Модульна контрольна робота з теми 2: РН 1.1-3.1 – 20 / 10 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни