Геологія з основами геоморфології

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Геологія з основами геоморфології
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Розуміти основні екологічні закони, правила та принципи охорони довкілля та природокористування. ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідно для аналізу та прийняття рішень в сфері екології, охорон довкілля та оптимального природокористування. ПР05. Знати концептуальні основи моніторингу та нормування антропогенного навантаження на довкілля. ПР11. Уміти прогнозувати вплив технологічних процесів та виробництв на навколишнє середовище. ПР21. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати – загальні закономірності функціонування та особливості будови Землі та земної кори. Вміти – відрізняти основні типи геологічних порід. Володіти елементарними навичками – робота з простими оптичними приладами, дотримання техніки безпеки у лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
У дисципліні відбувається знайомство із загальними відомостями про геологію як науку; висвітлюються уявлення про форму, будову та рельєф Землі та її історичний розвиток. Розглядаються екзогенні і ендогенні процеси, а також головні структурні елементи земної кори.
Рекомендована та необхідна література
1. Куровець М., Гунька Н. Основи геології. – Львів, 1997. 2. Паранько І.С., Сіворонов А.О., Євтєхов В.Д. Загальна геологія. – Кривий Ріг: Мінерал, 2003. – 464 с. 3. Стецюк В.В., Ковальчук І.П. Основи геоморфології. – К.: Вища школа, 2005. 4. Шевчук В.В., Іванік О.М., Крочак М.Д., Мєнасова А.Ш. Загальна геологія. Практикум. – К.:ВПЦ „Київський університет”, 2005. – 136 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1-2.2 (блок тем Розділу 1) – 20/10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1-2.2 (блок тем Розділу 2) – 20/10 балів. 3. Оцінювання результатів практичних робіт – РН 2.2-4.1 –20/10 балів. Підсумкове оцінювання - у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни