Етика та естетика

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Етика та естетика
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму. ПР2. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти. ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу базується на знаннях з таких дисциплін освітнього рівня «бакалавр» як «Філософія» та ін. Студенти повинні знати основні філософські поняття, категорії і методи соціально-філософського пізнання. 2. Вміти опрацьовувати тематику філософських текстів; застосовувати основні поняття, категорії в аналізі соціально-культурних, морально-етичних та естетичних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції розуміння та інтерпретації етики та естетики, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей етичної та естетичної сфер в контексті розвитку цивілізаційних процесів в умовах глобалізації. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного відношення та прогнозування перспектив розв’язання соціальних, економічних, морально-психологічних проблем у професійному спілкуванні та корпоративному функціонуванні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Етика та естетика» належить до переліку дисциплін вибору студентів та викладається у У семестрі бакалаврату та знайомить студентів із основами етико-естетичної проблематики, що є важливими складовими процесу формування особистісних якостей людини, світоглядних засад гуманістичного світогляду сучасної молоді та вибору шляхів вирішення етико-естетичних та моральних колізій в сфері соціокультурної практики.
Рекомендована та необхідна література
1. Аболіна Т. , Нападиста В., Рихліцька О. Навч. посібник / За наук. ред. Панченко В.І.- К. : «Центр учбової літератури», 2012.-392 с. Гриф МОН Прикладна етика.-К,2012 2. Естетика. Підручник. // Л.Т.Левчук, В.І.Панченко, О.І. Оніщенко, Д.Ю.Кучерюк,.Етика. Естетика. Навч. посіб./ за наук. ред.. Панченко В.І. – К. «Центр учбової літератури», 2014. 3. Етика. Естетика: Навч. посібн. за ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014.- С.163-188. Гриф МОН 4. Косик О.І., Гнатюк Л.Р. Основи Ландшафтної архітектури. / Гнатюк Л.Р //– К.: Компринт, 2020. – 390 с. 5. Нападиста В., Рихліцька О. Естетика повсякденності: тематичні варіації та перспективи дослідження //Українські культурологічні студії. Збірник наук. праць. – К., 2022. – №1 (10). – С.16 – 19.КС
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Усна відповідь 2. Доповнення / дискусія 3. Тестові завдання 4. Самостійна робота 5. Аналіз-есе 6. Підсумкова письмова робота Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Оксана Дмитрівна Рихліцька
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет