Моніторинг та облік садово-паркових об'єктів

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Моніторинг та облік садово-паркових об'єктів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційно-управлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності. ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садово-паркового господарства. ПР11. Координувати, інтегрувати та удосконалювати організацію виробничих процесів у садово-парковому господарстві. ПР 17. Представляти, моделювати та розробляти проекти об’єктів озеленення, садово-паркового господарства, ландшафтної архітектури та дизайну середовища із використанням новітніх технологій та застосуванням прийомів графічної подачі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Біологія рослин», «Садово-паркове будівництво», «Декоративна дендрологія», «Озеленення населених місць», «Лісознавство», «Ентомологія». Знати особливості планування, влаштування та догляду за декоративними насадженнями на садово-паркових об’єктах. 2. Вміти працювати на садово-паркових об’єктах, проводити розрахунки за наведеними формулами та працювати з картотеками і літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи із садово-парковими об’єктами.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Моніторинг та облік садово-паркових об’єктів» є дисципліною вільного вибору студента, яка формує комплекс теоретичних та практичних навичок з питань догляду, системного контролю стану насаджень, моніторингу врожайності садових культур, інтенсивності росту та розвитку рослин та рослинних угруповань, дослідження та обліку прогресивних/регресивних процесів в садово-парковому господарстві.
Рекомендована та необхідна література
1. E. Beregniak, M. Beregniak, O. Myronycheva, A. Balabak, V. Belava etc. Ecological Analysis of the Current State of Forest Resources in Forest Steppe of Ukraine / Jornal of Ecological Engineering. – 2023. – V. 24. – № 1. – P. 87-96. 2. Панюта О.О., Белава В.Н., Таран Н.Ю. Рання діагностика резистентності рослин до фітопатогенів – К.: АВЕГА, 2019. – 48с. – Бібліограф.: с.48. 3. Ольхович О.П., Таран Н.Ю., Белава В.Н., Панюта О.О. Оцінка харчової цінності біомаси зелених водоростей, вирощених у фотобіореакторах // Гідробіологічний журнал. – 2023. – Т.59, № 3. – С. 96-105. 4. Положення про державну систему моніторингу довкілля, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. № 391 – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/391-98-п
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, лабораторна робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (поточний контроль): 1. Контрольна робота 1 з РН 1.1-1.2 – 18 балів/9 балів. 2. Контрольна робота 2 з РН 2.1 – 18 балів/9 балів. 3. Звіт з лабораторних робіт з РН 1.1. - 3.1 – 14 балів/6 балів. 4. Доповідь з презентацією з РН 1.1 - 3.1 – 10 балів/6 балів. Семестровий контроль: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”