Соціально-політичні студії

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР01. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму. ПР02. Прагнути до самоорганізації та самоосвіти. ПР06. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційно-управлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Курс скерований на формування навичок використання понятійного і методичного інструменту соціологічної науки для аналізу й визначення специфіки соціально-політологічного знання; вивчення соціально-політичних реалій, норм соціально-політичної поведінки, соціально- політичних цінностей.
Рекомендована та необхідна література
1. Лукашевич М. Соціологія : Загальний курс: Підручник/ Микола Лукашевич, Микола Туленков; . -К.: Каравела, 2011. -407 с. 2. Кетлін К., Гакет Р. Політична комунікація і висвітлення новин у демократичних суспільствах / Пер. с англ. Р. Ткачук.-К.: ”Основи”, 2000 – 142с. 3. Основи політичної соціології : навчальний посібник для студентів соціогуманітарних спеціальностей / М. А. Безносов, Т. М. Дублікаш, А. Д. Литовченко та ін. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2015. – 252 с. 4. Стан сучасного українського суспільства: цивілізаційний вимір. За наук. ред. М.О. Шульги. - Київ: Інститут соціології НАН України, 2017. - 198 с. 5. Черниш Н.Й. Соціологія: Підручник за рейтингово-модульною системою навчання. – 5-те вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. усні відповіді (теми 1-7) 2. доповнення – необов’язкова форма (теми 1-7) 3. Модульна контрольна робота, яка подається у формі презентації з актуальних соціально-політичних проблем із запропонованого переліку Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Юріївна Вілкова
Кафедра галузевої соціології
Факультет соціології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра галузевої соціології
Факультет соціології