Охорона праці та безпека життєдіяльності при проведенні садово-паркових робіт

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Охорона праці та безпека життєдіяльності при проведенні садово-паркових робіт
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садово-паркового господарства. ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційно-управлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності. ПР07. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства. ПР15. Організувати результативні та безпечні умови праці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування освітньої програми повної середньої освіти за предметами «Біологія», «Трудове навчання», «Основи правознавства». 2. Вміння працювати з літературою, користуватися програмами пошуку інформації. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Охорона праці та безпека життєдіяльності при проведенні садовопаркових робіт» є обов’язковою дисципліною, яка формує комплексну систему знань про організацію, структуру, законодавчу базу та відповідальність з питань охорони праці на підприємстві; розглядаються базові принципи створення і контроль безпеки праці згідно законодавства України; розглядаються основи правового та нормативного регулювання охорони праці і безпеки життєдіяльності при проведенні садово-паркових робіт.
Рекомендована та необхідна література
1. Beregniak E., Beregniak M., Myronycheva O., Balabak A., Belava V., etc. Ecological Analysis of the Current State of Forest Resourcesin Forest Steppe of Ukraine / Jornal of Ecological Engineering. – 2022. – Volumе 24. – Issue 1. – P. 87-96. 2. Правила безпеки життєдіяльності в умовах війни та надзвичайних ситуацій : відео-та лекційні матеріали підвищення кваліфікації обсягом 120 акад. годин (4 кредити ЄКТС) (сертифікат В. Белави) – Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – 4 кр. ЄКТС. 3. Кодекс законів про працю України. 4. Атаманчук П. С., Мендерецький В. В., Панчук О. П., Білий P. М. Охорона праці в галузі : навч. посіб. К. : «Центр учбової літератури», 2017. 322 с.. 5. Левченко О. Г., Зеркалов Д. В., Полукаров О. І., Гусев A. M., Арламов О. Ю., Демчук Г. В. Охорона праці у галузі : навч. посіб. За ред. Д. В. Зеркалова. К. : «Основа», 2014. 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота 1 2. Контрольна робота 2 3. Оцінювання звітів з виконання практичних робіт 4. Доповідь з презентацією Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”