Фізико-хімічні методи в мікробіології та імунології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізико-хімічні методи в мікробіології та імунології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності. ПР19. Застосовувати у практичній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації ПР20. Аргументувати вибір методів, алгоритмів планування та проведення польових, лабораторних, клініколабораторних досліджень, у т.ч. математичних методів та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР24. Аналізувати фізико-хімічні властивості та функціональну роль біологічних макромолекул і молекулярних комплексів живих організмів, характер взаємодії їх з іонами, молекулами і радикалами, їхню будову й енергетику процесів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування науково-теоретичним та практичним матеріалом навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр»: «Імунологія», «Мікробіологія», «Загальна цитологія», «Гістологія», «Біохімія», «Фізіологія та анатомія людина і тварин», «Фізика» та ін. 2. Вміння самостійно застосовувати знання з основ анатомії, гістології та цитології, імунології, мікробіології, фізіології тварин та інших дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. Знання базових принципів основних біологічних методів. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Фізико-хімічні методи в мікробіології та імунології» є складовою освітньої програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр». Дисципліна є вибірковою та присвячена вивченню препаративних, аналітичних та препаративно-аналітичних методів отримання і аналізу біологічних макромолекул, субклітинних компонентів та клітин, заснованих на залежності фізичної характеристики субстанції від її будови і хімічного складу. Дисципліна покликана також створити уявлення про принципи застосування зазначених методів та формування на їх основі методичної стратегії для вирішення задач у мікробіологічних та імунологічних фундаментальних дослідженнях та у лабораторній діагностиці.
Рекомендована та необхідна література
1. Зелена П.П., Моложава О.С., Рудик М.П., Сківка Л.М., Юмина Ю.Ю. «Фізикохімічні методи в мікробіологічних та імунологічних дослідженнях». Навчальний посібник. - К: Видавець Кравченко Я.О., 2019. – 167 с. 2. Метод. рекомендації до спецпрактикуму «Фізико-хімічні методи досліджень». Упорядники Сківка Л.М., Моложава О.С.- НВО “Поверхность” 2004 р.- 32 с. 3. Методичні вказівки до спецпрактикуму «Хроматографія». Гребіник Д.М., Савчук О.М. - Київ, 2013 - 19 с. 11 4. Методичні вказівки до спецпрактикуму «Електрофорез». Гребіник Д.М., Савчук О.М. - Київ, 2013 - 26 с. 5. Кучеренко МЄ, Бабенюк ЮД, Войціцький ВМ Сучасні методи біохімічних досліджень: учбовий посібник.- К: Фітосоціоцентр, 2001. - 424 с. 6. Медична хімія: підручник / В.О. Калібабчук, І.С. Чекман, В.І. Галинська та ін. — 4-е вид. Всеукраїнське спец. видавництво «Медицина», 2019 р. 336с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1, 1.2, 1.4, 1.7, 2.1, 2.2 –30/8 балів; 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.5,1.7, 2.1, 2.2 - 30/8 балів; 3. Підсумкова контрольна робота: РН 1.1 - 2.2 - 30/ 10 балів; 4. Реферат/доповідь (дистанційно): РН 2.1-3.1 – 10 балів/ 5 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Мікробіології та імунології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”