Лабораторний практикум з цитології та гістології

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Лабораторний практикум з цитології та гістології
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР06. Застосовувати принципи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот. ПР15. Застосовувати у професійній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Загальна цитологія», «Гістологія», «Біохімія», «Молекулярна біологія», «Фізіологія людини і тварин», «Неорганічна хімія», «Органічна хімія». 2. Вміти самостійно застосовувати знання з загальної цитології, гістології, біохімії, фізіології та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, дотримуватися техніки безпеки при роботі з хімічними речовинами, що використовуються в цитологічних, гістологічних, патоморфологічних та ембріологічних лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Лабораторний практикум з цитології та гістології – це базова дисципліна, під час якої студенти засвоюють основні методи біології розвитку і загальної патоморфології. Підчас лабораторних занять студенти оволодіють методичними прийомами аналізу функціонального стану репродуктивної системи та оцінки ходу гісто- та ембріогенезу тварин, причини розвитку патологій ембріогенезу та можливі шляхи їхньої корекції. На ультраструктурному і світлооптичному рівні детально порівнюється будова органів людини і тварин для ідентифікації клітинного і тканинного складу з метою встановлення функціонального стану і виявлення патогістологічних змін на макро- і мікроскопічному рівнях порівняно з нормою. Звертається увага на ознайомлення з методами та прийомами досліджень, які можуть застосовуватися при постановці дослідів у суміжних галузях біологічних та медичних наук - клінічній діагностиці, онкологічній практиці, судово-медичній експертизі, репродуктивних технологіях.
Рекомендована та необхідна література
1. Варенюк І.М., Дзержинський М.Е. Методи цито-гістологічної діагностики: навчальний посібник.– Київ: Інтерсервіс, 2019.– 256 с. 2. Дзержинський М.Е., Гарматіна С.М., Бузинська Н.О., Воронін К.Ю. Практикум з курсу «Ембріологія» для студентів біологічного факультету. – К.: ВПЦ «Київський університет». – 2000. – 85 с. 3. Струков А.І., Сєров В.В. Патологічна анатомія. – М.: .: ГЭОТАР Медиа, 2015. – 880 с. 4. Благодаров В.М. та інш. Основи патоморфології. Частина 1. Загальна патоморфологія. – К. : ТОВ «Атлант ЮЕмСі», 2007. – 198 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольні роботи/письмові звіти з лабораторних робіт РН 1.1 - 2.2: розділ 1 – 20 балів/10 балів; розділ 2 - 20 балів/10 балів. 2. Оцінювання якості і знання виготовлених препаратів ембріонів, репродуктивних органів, мазків з описом їх будови РН 1.1 - 3.1: розділ 1 - 30 балів/15 балів; 3. Оцінювання знання патогістологічних препаратів РН 1.1 - 3.1: розділ 2 – 30 балів/15 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українською