Фармакологічна фізіологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фармакологічна фізіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності. ПР27.11. Розраховувати, аналізувати та інтерпретувати фізіологічні показники, які відображають реактивні та адаптивні зміни організму людини на різні впливи та робочі навантаження. ПР29.12. Аналізувати причинно-наслідкові взаємодії у процесі клітинного та тканинного розвитку у тварин різних таксономічних груп.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Фізіологія та анатомія людини», «Загальна цитологія», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Загальна генетика», «Фізіологія крові і дихання», «Фізіологія харчування і травлення». 2. Вміти самостійно використовувати знання з вищезгаданих навчальних дисциплін для розв’язання конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна циклу професійної та практичної підготовки. Дисципліна ознайомлює студентів з закономірностями і механізмами взаємодії основних груп фармакологічних препаратів з рецепторами. Предмет навчальної дисципліни “Фармакологічна фізіологія ” охоплює як загальні закономірності дії лікарських речовин на різних рівнях організму (фармакодинаміка) та механізми їх всмоктування, розподілу, метаболічних перетворень і виведення (фармакокінетика). Розглядаються фізіологічні механізми впливу основних груп препаратів на різні функціональні системи організму, можливі побічні ефекти, специфіку взаємодії різних лікарських речовин, значення індивідуальних особливостей організму і його стану для прояву дії лікарських засобів.
Рекомендована та необхідна література
1. Фармакологія за Рангом і Дейлом. Переклад 9-го англ.видання. Том 1. – К.: ВСВ Медицина, 2021. – 587 с. 2. Фармакологія: Підручник / І.С. Чекман, Н.О. Горчакова, В.А. Туманов та ін. За ред. І.С. Чекмана. – К.: Рада, 2009. – 832 с. 3. Нековаль І.В., Казанюк Т.В. Фармакологія. – К.: Медицина, 2008. – 504 с. 4. Фармацевтичні та медико-біологічні аспекти ліків. Перцев І. М., Пімінов О. Х., Слободянюк М. М. та ін. Навчальний посібник / За ред. І. М. Перцева. – Вінниця: Нова книга, 2007. – 728 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно)– РН 1.1; 1.2, 2.1,– 30 балів /15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, 1.4;2.2, 2.3– 40 балів /20 балів 3. Тестовий контроль на лекціях РН 1.1; 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 2.1, 2.2, 2.3 – 10 балів/ 5 балів 4. Реферат (стаття в українській вікіпедії) РН 3.1 –20 балів/ 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”