Визначні інтелектуали світу
Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Визначні інтелектуали світу
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 23. Вміти використовувати у виробничій і соціальній діяльності фундаментальні поняття і категорії державотворення для обґрунтування власних світоглядних позицій та політичних переконань з урахуванням процесів соціальнополітичної історії України, правових засад та етичних норм.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: 1.1основні періоди розвитку, визначальні події та явища світового історичного процесу; 1.2 основні напрями розвитку біологічних та медичних знань в контексті цивілізаційного розвитку людства; 1.3 найбільш вживані поняття та терміни у галузі історичної науки, біології та медицини; 1.4 основні досягнення сучасної біології та медицини. 2. Вміти: 2.1 працювати з навчальною літературою та науковими джерелами; 2.2 формулювати власний погляд на розвиток наукових знань у світі в історичному контексті; 2.3 виокремлювати та аналізувати етапи розвитку біологічних та медичних знань; 2.4 характеризувати особливості розвитку окремих галузей біології та медицини. 3. Володіти елементарними навичками формування та обґрунтування самостійних висновків щодо особистого внеску видатних інтелектуалів у процес світового наукового поступу.
Зміст навчальної дисципліни
Висвітлення діяльності видатних інтелектуалів світу у сфері біології та медицини від давнини до наших днів. Розгляд основних етапів розвитку біологічних та медичних знань та визначення особистого внеску провідних учених різних часів у процес наукового поступу на кожному з етапів. Аналіз особливостей розвитку окремих галузей біології та медицини через призму досягнень визначних науковців у відповідних галузях. Висвітлення діяльності українських вчених-біологів та медиків, які досягли значних результатів у науці, значення їхніх наукових відкриттів та здобутків для вітчизняної та світової науки.
Рекомендована та необхідна література
1. Азимов А. Краткая история биологии. От алхимии до генетики. – М., 2002. 2. Биологи: биограф.справочник. – К., 1984. 3. Верхратський С. А. Історія медицини. – К., 2011. 4. Визначні імена у світовій медицині. – К., 2001. 5. Голяченко О., Ганіткевич Я. Історія медицини. – Тернопіль, 2004. 6. История биологии с древнейших времен до начала ХХ века. – М., 1972. 7. История биологии с начала ХХ века до наших дней. – М., 1975. 8. Історія української медицини в датах та іменах. – Львів, 2004. 9. Лункевич В. В. От Гераклита до Дарвина: Очерки по истории биологии. В 2-х т. – М., 1960. 10.Павловский Л. И. Великие деятели мировой медицины. – К., 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 2.5 (блок тем Розділу 1) – 16 балів / 8 балів
2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 2.5 (блок тем Розділу 2) – 16 балів / 8 балів
3. Презентації / доповіді - РН 3.1 – 12 балів / 6 балів 4. Усні відповіді / доповнення - РН 1.1. – 3.1. – 56 балів / 28 балів
- підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни