Історія української державності
Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Історія української державності
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 23. Вміти використовувати у виробничій і соціальній діяльності фундаментальні поняття і категорії державотворення для обґрунтування власних світоглядних позицій та політичних переконань з урахуванням процесів соціальнополітичної історії України, правових засад та етичних норм.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: 1.1 основні напрями світового історичного процесу; 1.2 найбільш вживані поняття та терміни історичної науки; 1.3 територіальні і часові виміри української історії, мати уявлення про її періодизацію; 1.4 основні події, що відбувалися на українських землях упродовж їх історичного розвитку. 2. Вміти: 2.1 формулювати власний погляд на історію як науку, орієнтуватися в основних методологічних принципах історичного пізнання; 2.2 працювати з навчальною літературою та різними джерелами вивчення історії України; 2.3 аналізувати перебіг основних історичних подій на українських землях в контексті європейської та всесвітньої історії; 2.4 розуміти значення суспільно-політичних, економічних, культурнорелігійних чинників в історичному процесі на українських землях. 3. Володіти елементарними навичками формування та обґрунтування самостійних висновків щодо історичного процесу на території України.
Зміст навчальної дисципліни
Висвітлення основних етапів становлення української державності. Аналіз політичних, економічних, соціальних, релігійних, культурних явищ та процесів, котрі як сприяли побудові української державності, так і були факторами її втрати. Визначення їх обумовленості та причинно-наслідкового контексту. Виявлення особливостей державотворчих процесів на певних етапах вітчизняної історії. Розгляд вітчизняних державотворчих процесів у контексті світових, загальноцивілізаційних вимірів.
Рекомендована та необхідна література
1. Грабовський С., Шкляр Л. Нариси з історії українського державотворення. – К., 1995. 2. Історія держави і права України. В 2-х частинах. – К., 2000. 3. Історія держави і права України: Хрестоматія. – К., 1996. 4. Історія України та її державності: навч. посіб. для студ. та виклад. ВНЗ. – Львів, 2005. 5. Малик Я., Вол Б., Чуприна В. Історія української державності. – Львів, 1995. 6. Національні процеси в Україні: історія і сучасність. Докум. і матер. Довідник. У 2-х ч. За ред. В. Ф. Панібудьласки. –К., 1997. 7. Панюк А., Рожик М. Історія становлення української державності. – Львів, 1995. 8. Українське державотворення: невитребуваний потенціал. Словник-довідник. – К., 1997. 9. Хрестоматія з історії держави і права України. – К., 1997. 10.Шамрай М. Г. Етапи державності України. – Черкаси, 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 2.5 (блок тем Розділу 1) – 16 балів / 8 балів
2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 2.5 (блок тем Розділу 2) – 16 балів / 8 балів
3. Презентації / доповіді - РН 3.1 – 12 балів / 6 балів
4. Усні відповіді / доповнення - РН 1.1. – 3.1. – 56 балів / 28 балів
- підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни