Іноземна мова

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Іноземна мова
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПР22. Вміти враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні аспекти, вимоги охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під час формування технічних рішень. Вміти використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. ПР23. Вміти використовувати у виробничій і соціальній діяльності фундаментальні поняття і категорії державотворення для обґрунтування власних світоглядних позицій та політичних переконань з урахуванням процесів соціально- політичної історії України, правових засад та етичних норм.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування повного курсу середньої освіти. 2. Наявність мінімально достатнього рубіжного рівня англійської мови В1 згідно CEFR, а саме: здатність розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, які часто виникають на роботі, у навчанні, у повсякденному житті тощо; вміння просто і зв'язно висловлюватись на загальні теми або теми особистих інтересів; уміння описати життєвий досвід, поточні події, плани на майбутнє тощо. 3. Вміти приймати самостійні рішення, брати участь у диспутах та грамотно обґрунтовувати свою точку зору. 4. Володіти навичками самостійного пошуку інформації та її узагальнення.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є обов’язковою навчальною дисципліною, покликаною сформувати здатність спілкуватися іноземною мовою та застосовувати знання у практичних ситуаціях. Реалізація мети дисципліни «Іноземна мова (англійська)» є результатом комплексної взаємодії чотирьох компонентів: 1) англомовна комунікативна компетентність передбачає розвиток навичок і вмінь в основних видах мовленнєвої діяльності, що охоплюють рецепцію, продукцію, інтеракцію та медіацію як у письмовій, так і в усній формах; 2) соціокультурна компетентність стосується вмінь застосування сукупності соціолінгвістичних, країнознавчих і міжкультурних знань для досягнення порозуміння між представниками різних соціумів; 3) прагматична компетентність пов’язана з функціональним вживанням лінгвістичних засобів; 4) професійно орієнтована комунікативна компетентність – це вміння використовувати наявні у студентів фахові навички і знання для розв’язання загальних професійних завдань англійською мовою.
Рекомендована та необхідна література
1. From Biology and Biotechnology to Genetic Engineering. Навчальний посібник для студентів IІ та IІI курсів біологічного факультету / Автори: Гомон Н.І., Курдіш О.К., Снопченко В.І. – К.: 2010. – 144 С. 2. Курдіш К.О. A Book for Biology and Medical Students: Підручник з англійської мови для студентів 1 – 2 курсів ННЦ «Інститут біології та медицини». 3. Davydova N., Nikitchenko I. English for Natural Sciences. – К.,2004 – 407 с 4. Курдіш О.К., Соловей Н.В. Англо-український словник-мінімум для студентів 1-2 курсів біологічного факультету. – К.: Український фітосоціологічний центр, 2012. – 54 с. 5. Курдіш О.К., Соловей Н.В. A Guide to Better Grammar. Практикум з граматики англійської мови. –К.: ВПЦ "Київський університет, 2013. – 383 c. 6. Курдіш О.К. Практикум з граматики англійської мови: навчальний посібник для студентів 1-3 курсів нефілологічних спеціальностей. – К.: ВПЦ "Київський університет", 2013. – 384 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:модульні контрольні роботи, тести поточного контролю, вправи для навчання рецепції, продукції, інтерпретації та медіації в усній та письмовій формах. Підсумкове оцінювання 2-го семестру: у формі кваліфікаційного іспиту
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни