Лабораторний практикум з біології
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Лабораторний практикум з біології
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР02. Застосовувати сучасні інформаційні технології, програмні засоби та ресурси Інтернету для інформаційного забезпечення професійної діяльності.
ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології.
ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання.
ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей.
ПР09. Дотримуватися положень біологічної етики, правил біологічної безпеки і біологічного захисту у процесі навчання та професійній діяльності.
ПР10. Знати основи систематики, методи виявлення та ідентифікації неклітинних форм життя, прокаріот і еукаріот й застосовувати їх для вирішення конкретних біологічних завдань.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти знаннями з навчальних дисциплін, які викладаються студентам освітнього рівня «Бакалавр».
–
Володіти елементарними навичками роботи в лабораторіях з лабораторним устаткуванням і аналітичними приладами.
–
Мати елементарні уявлення щодо принципів аналізу результатів досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна є обов’язковою, яка передбачає опанування студентами базових принципів і навичок проведення досліджень в біології з використанням сучасних аналітичних методів, що широко застосовують для вирішення наукових і аналітичних задач в хімічних, біологічних, біотехнологічних, клінічних та інших лабораторіях, які працюють з біологічними об’єктами і матеріалами. Дисципліна також передбачає оволодіння студентами базовими навичками організації та алгоритмічного планування і проведення експериментальних досліджень, а також обробки і інтерпретації отриманих результатів.
Рекомендована та необхідна література
1.
Igor N. Serdyuk, Nathan R. Zaccai, Joseph Zaccai Methods in Molecular Biophysics Structure, Dynamics, Function. 2007. Cambridge University Press. 1138 p. https://moodle2.units.it/pluginfile.php/353418/mod_resource/content/1/Serdyuk%20I.N.,%20Zaccai%20N.R.,%20Zaccai%20J.%20Methods%20in%20molecular%20biophysics%20(CUP,%202007)(ISBN%20052181524X)(1138s)_B_.pdf
2.
Костюк П.Г., Зима В.Л., Магура І.С, Мірошниченко М.С., Шуба М.Ф. Біофізика. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2008, 567 с.
3.
Вірусологія :підручник / Будзанівська І.Г., Шевченко Т.П.,Коротєєва Г.В., Молчанець О.В., Харіна А.В., Компанець Т.А., Андрійчук О.М., Шевченко О.В., Кондратюк О.А. - К.: ВПЦ"Київський університет", 2019.-351с.
4.
Кучеренко М.Є., Бабенюк Ю.Д., Войціцький В.М. Сучасні методи біохімічних досліджень. – К.: Фітосоціоцентр, 2001, 424с.
5.
Доклінічні дослідження ветеринарних лікарських засобів – за редакцією І. Я. Коцюмбаса. – Л.: Тріада плюс, 2006. – 360 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лабораторні роботи, Самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання:
1.
Контрольні роботи у вигляді стислого звіту з кожної практичної частини лабораторної роботи: РН 1.1, 1.2, 2.2, 3.1, 4.1 – 9.09 балів/5.5 балів (за кожну роботу).
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума балів, отриманих студентами за результатами виконання завдань, що передбачають опанування відповідних методів дослідження.
Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є написання контрольних роботи у вигляді стислого звіту з виконаних робіт згідно таблиці 8.
Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віктор
Семенович
Мартинюк
Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”