Екологічні і економічні процеси та їх моделювання

Освітня програма: Системний аналіз

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Екологічні і економічні процеси та їх моделювання
Код дисципліни
ННД.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 9. Вміти створювати ефективні алгоритми для обчислювальних задач системного аналізу та систем підтримки прийняття рішень ПР 12. Застосовувати методи і засоби роботи з даними і знаннями, методи математичного, логіко-семантичного, об’єктного та імітаційного моделювання, технології системного і статистичного аналізу. ПР 16. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні ПРУ 1. Знати свої права та обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення курсу «Екологічні і економічні процеси та їх моделювання» студент повинен знати базові поняття програмування, диференціальних рівнянь, загальної алгебри, математичного аналізу, обчислювальної математики, аналізу даних.
Зміст навчальної дисципліни
Засвоєння теоретичних знань і набуття практичних навичок з використання фундаментальних алгоритмів та методів при побудові та реалізації моделей екологічних та економічних процесів. Предметом навчальної дисципліни «Екологічні і економічні процеси та їх моделювання» є вивчення та застосування еколого-економічних математичних моделей, встановлення специфіки та взаємозв’язку між складовими моделі, вивчення алгоритмів обробки даних моделі та аналізу отриманих результатів.
Рекомендована та необхідна література
1. Ляшенко І.М., Коробова М.В., Горіцина І.А. Моделювання економічних, екологічних і соціальних процесів. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2010. – 320 с. 2. Мур Дж., Уэдерфорд Л. Экономическое моделирование в Microsoft EXCEL. М.: Издательский дом «Вильямс», 2004. -1024 с. 3. Аюпов, В.В. Математическое моделирование технических систем: учебное пособие / В.В.Аюпов; М-во с.-х. РФ, федеральное гос. бюджетное образов. учреждение высшего образования «Пермская гос. с.-х. акад. им. акад. Д.Н. Прянишникова». – Пермь : ИПЦ «Прокростъ», 2017. – 242 с. 4. Горстко А.Б., Угольницкий Г.А. Введение в моделирование эколого-экономических систем. – Ростов/на Д.: Изд-во Рост.ун-та, 1990. – 112 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Контрольна робота 1: РН 1.1., РН 1.2 — 20 балів/12 балів. 2. Контрольна робота 2: РН1.3, РН1.4 - 20 балів/12 балів. 3. Доповідь: РН 2.1, РН 2.2, РН 2.3 – 12 балів/7 балів. 4. Лабораторна робота: РН 2.1, РН 2.2, РН 2.3 – 48 балів/29 балів. Семестрове оцінювання. Робота в семестрі складається з 2-х частин. При виставленні балів за частину враховується: оцінка за контрольну роботу – 20 балів, робота студентів на заняттях – 60 балів. Підсумковий контроль проводиться у формі заліку – 100 балів. Залік виставляється за результатами роботи студента уздовж всього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів.
Мова викладання
Українська мова

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни