Виробнича практика "Сучасні інформаційні системи та технології"

Освітня програма: Програмна інженерія

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Виробнича практика "Сучасні інформаційні системи та технології"
Код дисципліни
ННД.20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН01. Аналізувати, цілеспрямовано шукати і вибирати необхідні для вирішення професійних завдань інформаційно-довідникові ресурси і знання з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки. ПРН02. Знати кодекс професійної етики, розуміти соціальну значимість та культурні аспекти інженерії програмного забезпечення і дотримуватись їх в професійній діяльності. ПРН03. Знати основні процеси, фази та ітерації життєвого циклу програмного забезпечення. ПРН04. Знати і застосовувати професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інженерії програмного забезпечення. ПРН05. Знати і застосовувати відповідні математичні поняття, методи доменного, системного і об’єктно-орієнтованого аналізу та математичного моделювання для розробки програмного забезпечення. ПРН06. Уміння вибирати та використовувати відповідну задачі методологію створення програмного забезпечення.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
зв’язок із усіма компонентами освітньої програми.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з сучасні інформаційними системами та технологіями, актуальними підходами до тестування і забезпечення якості програмного забезпечення.
Рекомендована та необхідна література
1.Beizer, Boris. Software Testing Techniques, 2nd edition, Boston, MA.: International Thomson Computer Press, 1990 (ISBN 1850328803). 2. Chrissis, M. B.; Konrad, M.; & Shrum, S. CMMI: Guidelines for Process Integration and Product Improvement. Boston, MA: Addison-Wesley, 2003 (ISBN 0321154967). 3. Cote, Marc-Alexis; Suryn, Witold; Martin, Robert A.; & Laporte, Claude Y. "Evolving a Corporate Software Quality Assessment Exercise: A Migration Path to ISO/IEC 9126.” Software Quality Engineering 6, 3 (2004). 4. Fenton, Norman E. & Pfleeger, Sharon L. Software Metrics: A Rigorous and Practical Approach, 2nd ed. Boston, MA: International Thomson Computer Press, 1996 (ISBN 1850322759). 5. Grady, Robert B. Practical Software Metrics for Project Management and Process Improvement. Englewood Cliffs, NJ : Prentice Hall, 1992 (ISBN 0137203845). 6. Halstead, Maurice.H. Elements of Software Science. New York, NY: Elsevier, 1977 (ISBN 0444002057).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика покликана сформувати у студента професійні вміння, навички прийняття самостійних рішень на конкретній ділянці роботи в реальних, виробничих умовах шляхом виконання обов'язків, властивих його майбутній професійній та організаційно-управлінській діяльності. Поставлені цілі реалізують шляхом самостійного вивчення виробництва й виконання кожним студентом, в умовах підприємства, передбачених програмою окремих виробничих й організаційно-управлінських завдань.
Методи та критерії оцінювання
Оформлення та захист звіту. У ході практики студент повинен скласти письмовий звіт, підписати його у керівника практики від підприємства, поставити печатку і разом із оформленим відповідним чином щоденником практики, характеристикою-відгуком від підприємства здати керівнику практики від університету. Звіт з практики складається після виконання розділів програми та опрацювання матеріалів. Його оформлення закінчується на підприємстві до моменту закінчення практики. Він містить інформацію про вид практики, тему індивідуального завдання, виконавця звіту та керівника практики. Завдання на практику містить інформацію про назву задачі (модуля), строк виконання індивідуального завдання, вхідні дані для вирішення задач індивідуального завдання, перелік графічного матеріалу, підпис керівника від ЗВО та студента. На сторінці підсумків ставиться дата оформлення та підпис студента.
Мова викладання
Українська