Курсова робота "Моделювання та оптимізація систем"
Освітня програма: Прикладна Математика
Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Назва дисципліни
Курсова робота "Моделювання та оптимізація систем"
Код дисципліни
ДВС.2.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
РН09. Будувати ефективні щодо точності обчислень, стійкості, швидкодії та витрат системних ресурсів алгоритми для чисельного дослідження математичних моделей та розв’язання практичних задач.
РН17. Уміти здійснювати збір, опрацювання, аналіз, систематизацію науково-технічної інформації, уникаючи при цьому академічної недоброчесності.
ПРН22.2. Володіти знаннями фундаментальних основ математичного моделювання та оптимального керування, в обсязі, необхідному для освоєння загально-професійних прикладних дисциплін та використовувати відповідні знання у обраній професії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного виконання курсової роботи студенти повинні відповідати таким вимогам:
Знати: підходи до математичного моделювання та математичні методи розв’язання різних типів задач в рамках перших п’яти семестрів; алгебру, математичний аналіз, основи чисельних методів, диференційні рівняння, програмування, теорію керування тощо.
Вміти: аналізувати та доводити математичні твердження; проектувати та розробляти програми принаймні однією сучасною мовою програмування, застосовувати математичні методи до розв’язуваннях конкретних задач.
Володіти елементарними навичками: роботи з науковими джерелами та пошуком інформації; викладення власної думки усно та письмово; спілкування з колегами та викладачами на дослідницькі теми.
Зміст навчальної дисципліни
Основними завданнями курсової роботи є набуття знань, умінь та навичок (компетентностей) на рівні новітніх досягнень в області моделювання та оптимізації систем, забезпечення компетенцій відповідно до освітньої кваліфікації бакалавр з прикладної математики. У процесі підготовки курсової роботи студенти систематизують, закріплюють та розширюють теоретичні та практичні знання. Виховується потреба систематично поновлювати свої знання, а також застосувати їх при розв’язанні конкретних фахових задач. Виробляються базові навички самостійної дослідницької роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Л.Л. Омельчук, А.Б. Ставровський. Методичні вказівки з підготовки та оформлення кваліфікаційних та курсових робіт для студентів факультету комп’ютерних наук та кібернетики. К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2017. 47 с. [Режим доступу] http://csc.knu.ua/media/filer_public/4f/74/4f7459c9-9e5a-4a77-b8f3-ef30a1f435d5/qualification_work.pdf
2. D. Pecorari: Teaching to Avoid Plagiarism: How to promote good source use, Open University Press, 2013.
3. R.V. Smith, L.D. Densmore, E.F. Lener: Graduate Research a Guide for Students in the Sciences, 4th ed., Academic Press, 2016.
4. Y.F. May: How to Read and Critique a Scientific Research Article: Notes to Guide Students Reading Primary Literature (with Teaching Tips for Faculty members), World Scientific Publishing Co. Pte. Ltd., 2014.
5. F.R. Librero: Writing Your Thesis (A Practical Guide for Students), University of the Philippines Open University, 2012.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації з науковим керівником, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання.
Захист курсової роботи. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом: 100/60 балів, з яких:
Обґрунтування актуальності теми роботи: 10/6 балів.
Опрацювання та використання наукової літератури: 15/9 балів.
Обґрунтованість методики дослідження: 10/6 балів.
Якість отриманих результатів, їх відповідність темі дослідження: 20/12 балів.
Відповідність висновків до завдань дослідження: 10/6 балів.
Чіткість структури та викладення матеріалу: 10/6 балів.
Грамотність: 5/3 бали.
Якість оформлення роботи: 5/3 бали.
Систематичність виконання роботи: 15/9 балів.
Підсумкове оцінювання (у формі диференційованого заліку):
Залікові бали визначаються як сума оцінок/балів за всіма успішно оціненими результатами навчання, передбачених даною програмою. Мінімальний пороговий рівень для сумарної оцінки за всіма компонентами становить 60% від максимально можливої кількості балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни