Оптика лазерних систем

Освітня програма: Радіофізика та електроніка

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Оптика лазерних систем
Код дисципліни
ВК.04.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
• надати основні відомості з спецкурсу „ Оптика лазерних систем ”, для студентів – магістрів, що складає важливу частину нормативного курсу за спеціальністю «Прикладна фізика і наноматеріали». • навчити застосовувати теоретичні знання до розв’язання практичних та експериментальних задач. • сприяти розвитку логічного і аналітичного мислення у студентів, застосуванню знань, навичок і комунікацій у подальшій професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Оптика лазерних систем» базується на циклі лекцій з курсу «Загальна фізика», а саме «Оптика», « Атомна фізика», а також «Квантова механіка» і «Електродинаміка».
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Оптика лазерних систем», складається з трьох блоків, а саме: 1) методи розрахунку оптичних полів і систем; 2) принципи побудови лазерних систем, керування їх характеристиками; 3) схеми і принципи побудови активних і пасивних лазерних систем для застосування в різних галузях науки, техніки, технологіях і побуті.
Рекомендована та необхідна література
• В. Одарич. Основи теорії та методів розрахунку оптичних систем т.I – К.: ВПЦ «Київський університет», 2001. • В. Одарич. Основи теорії та методів розрахунку оптичних систем т.II – К.: ВПЦ «Київський університет», 2002. • В. Конончук, В., Прокопець, В. Стукаленко. Вступ до Фур`є-оптики. - К.: ВПЦ «КУ», 2010. • О .Єщенко, О.Слободянюк. Квантова оптика. – К.: ВПЦ «КУ», 2004. • Я. Лепіх. Оптико-електронні системи ближньої локації. / Я. І. Лепіх, В. І. Сантоній, Л. М. Будіянська . За редакцією Лепіха Я.І. – Одеса : Одес. нац. ун-т ім. І. І. Мечникова, 2019. – 294 с. • В. Григорук, А. Іванісік, П. Коротков. Експериментальна лазерна фізика. Підручник,-К.: Вінол, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні заняття, самостійна робота, захист робіт, реферати, захист рефератів, залік.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: Семестрове оцінювання підготовка і захист реферату. Допуск до заліку - не менше 25 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку письмово-усне. Сумарна оцінка не може бути меншою за 60 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання сумарної оцінки не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за результатами навчання 2 [вміння] і 4 [автономність та відповідальність] не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (15 і 5 балів відповідно), оцінка за залік не може бути меншою 36 балів. Умови допуску до підсумкового заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, аніж критично-розрахунковий мінімум 24 балів за семестр.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем