Семінар з радіофізики та електроніки
Освітня програма: Радіофізика та електроніка
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Семінар з радіофізики та електроніки
Код дисципліни
ОК 14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати предмет, методи, завдання, теоретичні основи досліджень у радіофізиці та електроніці; основні поняття про генерацію, розповсюдження і детектування ЕМ випромінювання в радіофізиці; фізичні принципи перетворення оптичної інформації та електронних сигналів; методи та підходи до розв’язання основних проблем, що виникають у радіофізиці і електроніці електроніки; характеристики електронних сенсорів детекторів та області застосування; особливості застосування лазерів в радіофізиці.
Студент повинен вміти застосовувати отримані знання з радіофізики і електроніки до проблем, що виникають в радіофізиці і електроніці; розуміти і формулювати вимоги до потенційно використовуваних пристроїв; самостійно і аргументовано обирати рішення проблем сучасної радіофізики іелектроніки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Освітня компонента «Семінар з радіофізики та електроніки» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки ОР «Бакалавр», а саме: «Електрика та магнетизм», «Оптика», «Фізика твердого тіла», «Електродинаміка», «Радіотехнічні кола та сигнали», «Диференціальні рівняння та теорія ймовірностей», «Мікро та наноелектроніка», «Квантова механіка», «Квантова та напівпровідникова електроніка», та дисциплін ОР «Магістр»: «Прикладна фізика та електроніка»,
«Оптоелектроніка та волоконна оптика».
Зміст навчальної дисципліни
Освітня компонента " Семінар з радіофізики та електроніки " спрямована на поглиблення знань про фізичні принципи і явища радіофізики, про принципи створення сучасних електронних приладів і систем, що використовуються в різних наукових і технічних застосуваннях. Вона є необхідною складовою формування професійної підготовки фахівця зі спеціальності «Радіофізика і електроніка» для подальшої роботи в даних галузях. Компонента передбачає презентацію та обговорення
здобувачами освіти результатів власних досліджень, виконаних в ході підготовки кваліфікаційної роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Воробйов Г. С., Пономарьова Г. О., Рибалко О. О., Рубан А. І., Писаренко Л. Д., Михайлов
С. Р., Дрозденко О. О., Дорошенко Д. Ю. Радіофізичні методи діагностики матеріалів і середовищ: підручник. Суми: Сум. держ. ун-т. 2014. – 222 с.
2. V.V. Mitin, V.A. Kochelap, M.A. Stroscio. Introduction to Nanoelectronics – Science, Nanotechnology, Engineering, and Applications. – Cambridge University Press, 2008. – 329 pp.
3. Крилик Л. В. Матеріали електронної техніки: навч. посіб. / Л. В. Крилик, О. О. Селецька. – Вінниця : ВНТУ, 2017. – 120 с.
4. Швець Є. Я. Матеріали і компоненти електроніки: навч. посіб. / Є. Я. Швець, І. Ф. Червоний, Ю. В. Головко. – Запоріжжя : ЗДІА, 2011. – 278 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому, оцінка за залік не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Миколайович
Савенков
Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем