МАТЕРІАЛИ ТА ЕЛЕМЕНТИ ЕЛЕКТРОНІКИ

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
МАТЕРІАЛИ ТА ЕЛЕМЕНТИ ЕЛЕКТРОНІКИ
Код дисципліни
ДВС.4.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати математичні та фізичні теорії, які використовуються у сфері радіотехніки, електроніки та телекомунікацій. Знати матеріали та елементну базу аналогової та цифрової радіоелектроніки. Знаходити і аналізувати потрібну для роботи інженерно-технічну інформацію. Обирати складові для виконання інженерно-технічних проектів із врахуванням ефективності, технологічності, екологічності. Забезпечувати проектування, монтаж та експлуатацію радіоелектронного та телекомунікаційно-го обладнання. Виконувати приписи стандартів та вимоги уніфікації. Застосовувати знання для вирішення конкретних інженерно-технічних задач телекомунікації та захисту інформації. Розв’язувати складні інженерно-технічні задачі у галузі телекомунікацій та радіотехніки та інформаційної безпеки, які вимагають поглиблених знань у галузі фізики, математики, комп’ютерних технологій
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Матеріали та елементи електроніки» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки магістра, а саме: «Загальна фізика», «Основи теорії кіл», «Метрологія та радіовимірювання» та ін. Попередні вимоги: магістр повинен знати: основні фізичні поняття, категорії і методи науково-дослідницького пізнання у сфері професійної діяльності та корпоративної культури інженерної діяльності. магістр повинен вміти: розв’язувати складні технічні завдання, пов’язані із потребами розробки та експлуатації радіоелектронних пристроїв та забезпечення вимог техніки безпеки. магістр повинен володіти: елементарними навичками при застосуванні комп’ютерних технологій, методів фізики, математики та інженерії
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Матеріали та елементи електроніки» належить до переліку дисциплін вибору ВНЗ та викладається у ІІ семестрі магістратури. Вивчення дисципліни сприяє формуванню особистісних компетенцій фахівця, технічно освіченого й морально спрямованого у виконанні професійних обов’язків. Інженерні знання й інженерна компетентність є вимогами сучасного суспільства. Підвищення ролі інженерної складової у розвитку суспільства, відпрацювання навичок її реалізації у професійній діяльності фахівця визначає актуальність та важливість даної дисципліни, обумовлює розвиток пізнавальних та аналітичних можливостей студентів магістратури, що сприятиме поглибленню їх фахової майстерності та професійної культури, реалізації гуманістичних, фахово виважених підходів до організації змісту та характеру професійної діяльностіВизначається предмет, завдання, теоретичні основи, методологія, основні напрямки та проблематика сучасних досліджень професійної діяльності та корпоративної культури інженерної діяльності. Розглядаються процеси формування професійної діяльності, досвід втілення у професійній взаємодії єдності наукового та фахового регуляторів при експлуатації радіофізичних систем і мереж. Методи і знання отримані при опануванні цієї дисципліни використовуються при вивченні інших дисциплін, що вивчаються в наступних семестрах магістратури.
Рекомендована та необхідна література
1. Однодворець Л. В. Матеріали і компоненти функціональної електроніки: навчальний посібник / Л. В. Однодворець, І. М. Пазуха. – Суми : Сумський державний університет, 2020. – 196 с. 2. Проценко І. Ю. Наноматеріали і нанотехнології в електроніці: підручник / І. Ю. Проценко, Н. І. Шумакова. – Суми :,2018. – 155 с. 3. Крилик Л. В. Матеріали електронної техніки: навч. посіб. / Л. В. Крилик, О. О. Селецька. – Вінниця : ВНТУ, 2017. – 120 с. 4. Болюх В. Ф. Основи електроніки і мікропроцесорної техніки: навч. посіб. / В. Ф. Болюх, В. Г. Данько. – Харків : НТУ «ХПІ», 2011. – 257 с. 5. Заячук Д. М. Нанотехнології і наноструктури / Д. М. Заячук. – Львів : Львів. політехніка, 2009. – 581 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальний семестр має 2 змістові модулі: у змістовий модуль 1 входять теми 1-5, у змістовий модуль 2 входять теми 6-10. Студенти виконують практичне завдання. Для визначення рівня досягнення результатів навчання контрольні роботи і практичне завдання перевіряють знання матеріалу вивченого у першому та другому змістовних модулях. Обов’язковим для допуску до заліку є успішне виконання практичних завдань, та написання модульних контрольних робіт. У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати тему  усно при наявності конспекту(матеріалів) підготовки.
Методи та критерії оцінювання
здійснюються у відповідності до „Положення про організацію освітнього процесу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка”
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем