Плазмодинаміка та плазмохімія

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Плазмодинаміка та плазмохімія
Код дисципліни
ВБ 3.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
У результаті вивчення дисципліни “Плазмодинаміка і плазмохімія” студент ознайомиться з основними поняттями плазмодинаміки і плазмохімії, та методам експериментального та теоретичного дослідження фізичних явищ у плазмових динамічних системах з врахуванням кінетики фізичних і хімічних процесів. Студент отримає підготовку, достатню для подальшого навчання за освітньою програмою за спеціальністю Прикладна фізика та наноматеріали (спеціалізація Фізична електроніка), самостійного вивчення відповідної наукової літератури, розв'язання типових задач цієї області науки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни “Плазмодинаміка і плазмохімія” необхідно пройти підготовку і скласти іспити/заліки з таких дисциплін: • Вища математика (Математичний аналіз, Диференціальні рівняння, Теорія функцій комплексної змінної, Математична фізика), • Загальної фізики (Механіка, Молекулярна фізика, Електрика та магнетизм, Оптика, Атомна фізика), • Теоретична фізика (Термодинаміка та статистична фізика, Електродинаміка), • Фізика плазми
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “ Плазмодинаміка і плазмохімія ” містить матеріали, в яких розглядаються основні поняття плазмодинаміки і плазмохімії: динаміка часток і плазми, іонно-плазмові джерела та інжектори плазми, плазмові прискорювачі і плазмооптика, особливості плазмохімічної кінетики і плазмохімічних реакційних систем.
Рекомендована та необхідна література
По плазмодинаміці 1. D. M. Goebel and I. Katz, Fundamentals of electric propulsion: ion and Hall thrusters, Vol. 1 (John Wiley & Sons, 2008). 2. Alexey Goncharov, Invited Review Article: "The Electrostatic Plasma Lens", Rev. Sci. Instrum., 84, 2013, 021101. 3. Isak Beilis, Plasma and Spot Phenomena in Electrical Arcs,2020,vol.113 (Springer). По плазмохімії 1. Fridman, A., Friedman, G., “Plasma Medicine”, book, WILEY, (2013), 504 pg. 2. Fridman, A., Kennedy L. “Plasma Physics and Engineering”, book, 2nd ed., CRC (2011), 906 pg. 3. Fridman, A. “Plasma Chemistry”, book, Cambridge University Press (2008) 978p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська