Сучасні комп’ютерні технології

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Сучасні комп’ютерні технології
Код дисципліни
ВБ 3.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Дисципліна формує у студентів знання та навики використання пакету MatLab для дослідження фізичних процесів, а також використання пакету LaTex для набору наукових текстів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Сучасні комп’ютерні технології» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, “Програмування”, "Обчислювальна фізика та комп’ютерна графіка", “Пакети прикладних задач.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Сучасні комп’ютерні технології” містить матеріали, які дозволяють створювати програми та проводити наукові розрахунки в системі MatLab, а також виконувати обробку та представлення даних (розв’язок рівнянь, розробку баз даних та автоматизацію пошуку за певною ознакою). Окрема увага приділяється основам підготовки та видання науково-технічних текстів.
Рекомендована та необхідна література
1. Amos Gilat. MatLab. An Introduction with Applications. –Ohio State University,Willeys and Sons, 2004. -296 с. 2. Brian D. Hahn and Daniel T. Valentine. Essential MATLAB for Engineers and Scientists. – Oxford, 2007. -427 p. 3. Tobias Oetiker. Lshort-english – A (Not So) Short Introduction to LATEX2ε. – https://www.ctan.org/tex-archive/info/lshort/english 4. https://trumpexcel.com/learn-excel 5. PHP Tutorial https://www.writephponline.com/tutorial/php/php-tutorial 6. Adobe Photoshop Lightroom 5. https://adobe-photoshop-lightroom.software.informer.com/5.0/ 7. https://miktex.org/download 8. https://www.winedt.com 9. https://www.texstudio.org/#download
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська