Асистентська практика 1 семестр

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Асистентська практика 1 семестр
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати поняття та категорії педагогіки вищої школи у контексті розвитку сучасної світи; основи виховного процесу у вищій школі, в тому числі – принципи академічної доброчесності; форми організації навчального процесу в вищій школі; теоретичну та практичну частину навчальних дисциплін за спеціальністю. Студент повинен вміти обирати методико-психологопедагогічний підхід до викладання матеріалу з урахуванням індивідуальної специфіки аудиторії; застосовувати набуті власні знання та досвід для досягнення мети навчального процесу; Користуватися ресурсами технології дистанційного навчання; онлайн платформами його втілення (Skype, Zoom, Classroom, Google Teams, Google Meet, Classtime, Online Test Pad, Google Forms, «KNU Education Online» і т.п.); розробляти, підбирати, впорядковувати та застосовувати навчально-методичні матеріали відповідно до специфіки аудиторії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Здобувач повинен: 1) знати основні форми організації навчального процесу в закладах вищої освіти, специфіку навчально-методичного забезпечення навчального процесу, форми і методи контролю знань та форми оцінювання. 2) вміти формувати і забезпечувати мету, зміст, методи навчання; вміти планувати навчальний процес, забезпечуючи найбільш ефективне поєднання різних його форм; організовувати поточний, проміжний, модульний та підсумковий контроль знань, підбирати навчальну літературу та організовувати роботу студентів з літературними джерелами, розробляти, адаптувати й використовувати навчально-методичні комплекси.
Зміст навчальної дисципліни
Асистентська практика належить до переліку обов’язкових освітніх компонентів освітньонаукової програми (ОНП) «Прикладна фізика та наноматеріали» (ОК 13) і проводиться українською мовою на першому році навчання. Обсяг асистентської практики складає 6 кредитів ЄКТС. Дисципліна спрямована на формування науково-методологічної культури здобувача, як викладача вищої школи і забезпечує розвиток комунікативних, організаційних, науково-педагогічних компетентностей.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII // Голос України. – 6 серпня 2014. 2. Інноваційні педагогічні технології: теорія і практика використання у вищій школі: [монографія ] /І.І.Доброскок, В.П.Коцур, С.О.Нікітчина та ін.. – Переяслав-Хмельницький, 2008. – 284с. 3. Етичний кодекс університетської спільноти (Ухвалений на конференції трудового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, протокол №2, від 27.12.2017 року).[Електронний ресурс]. Режим доступу:http://nmc.univ.kiev.ua/doc.htm 4. Методика викладання у вищій школі: навч. посібник / О.В. Малихін, І.Г. Павленко, О.О.Лаврентьєва, Г.І. Матукова. К.: КНТ, 2014. 262 с. 5. Нісімчук А.С., Падалка О.С., Шпак О.І. Сучасні педагогічні технології: Навч. посібник. К. Просвіта, 2000. 368 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота, проведення практичних занять, семінарів, дискусій та виховних заходів; консультації керівника практики, розробка навчально-методичних матеріалів.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка проходження здобувачем асистентської практики здійснюється у формі диференційованого заліку. Комісія для процедури оцінювання створюється за розпорядженням декана факультету. Проходження здобувачем асистентської практики оцінюється за 100 бальною шкалою. Керівник практики оцінює виконання здобувачем робіт, передбачених асистентською практикою у межах 0-60 балів, під час заліку екзаменаційна комісія оцінює здобувача від 0 до 40 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем