Фізика конденсованого середовища

Освітня програма: Прикладна фізика та наноматеріали

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Фізика конденсованого середовища
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Oтримання студентами систематизованих уявлень про різні розділи сучасної фізики конденсованих середовищ, насамперед пов’язані із можливістю застосування в електроніці та в інших новітніх технологіях, та поглиблених знань про різноманітні квантові процеси, які відбуваються у цих середовищах, насамперед – у металах, напівпровідниках та низьковимірних структурах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Фізика конденсованого середовища» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, «Електрика та магнетизм», «Диференціальні рівняння», «Квантова механіка», «Математична фізика».
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються визначення фізики конденсованих середовищ, класифікація конденсованих середовищ (Кристали. Аморфні тверді тіла. Квазікристали. М’яка речовина. Рідкі кристали. Полімери); основні наближення й методи фізики конденсованих середовищ; основні явища фізики конденсованих середовищ та їх застосування.
Рекомендована та необхідна література
1. P.Y.Yu, M.Cardona. Fundamentals of Semiconductors (Springer, Berlin, Heidelberg, New York, 2001). 2. V.V.Mitin, V.A.Kochelap, M.A.Stroscio. Quantum Heterostructures (Cambridge University Press, Cambridge, 1999). 3. A.M.Stoneham, Theory of Defects in Solids (Oxford University Press, Oxford, 2001) 4. C.Klingshirn. Semiconductor Optics (Springer, Berlin, Heidelberg, 2005). 5. H.Kalt, M.Hetterich (Eds) Optics of Semiconductors and Their Nanostructures (Springer, Berlin, Heidelberg, New York, 2004).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем