Генерування, формування та передавання сигналів

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж (на базі диплому мол.спец.)

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Генерування, формування та передавання сигналів
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Засвоєння студентами методів генерації та модуляції сигналів заданих властивостей у задачах комунікації, та їх проходження в численних каскадах каналів передачі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати закони, що описують поведінку електричних кіл, основні типи аналогових та цифрових електронних приладів, що використовуються в радіоелектроніці. Вміти користуватися апаратом елементарної та вищої математики. Володіти елементарними навичками роботи з математичними та радіотехнічними програмними пакетами.
Зміст навчальної дисципліни
RC-генератор. LC-генератор. Нелінійні властивості підсилювальних каскадів. Амплітуда усталених коливань в автогенераторі. Генератор керований напругою. Фазовий шум. Шуми та їх вплив на передачу сигналів. Фільтри та їх характеристики. Модуляція сигналів. Узгодження імпедансу. Метод кіл постійного підсилення. Канали формування та передачі сигналів.
Рекомендована та необхідна література
1) Левитський, С.М. Основи радіоелектроніки. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2007. 2) Behzad Razavi. RF Microelectronics. (2012). 3) Constantine A. Balanis - Antenna Theory_ Analysis and Design-Wiley (2016). 4) Thomas H. Lee. The design of CMOS radio-frequency integrated circuits-Cambridge Univ. Press (2012).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 46 год, практичні заняття - 30 год, лабораторні роботи - 14 год, самостійна робота - 90 год, всього – 180 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: дві модульні контрольні роботи (до 20 балів кожна), лабораторні роботи (до 20 балів) - разом до 60 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту - до 40 балів.
Мова викладання
Українська