Об'єктно-орієнтовне програмування

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Об'єктно-орієнтовне програмування
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати: базовий синтаксис мов С/С++, вміти використовувати керуючі конструкції С/С++, розуміти та правильно використовувати адресацію та вказівники в мовах С/С++, правильно використовувати принципи передачі параметрів методам, вміти використовувати класи та створювати похідні класи, створювати програму з потрібною ієрархією класів, вміти аналізувати, налагоджувати та тестувати програму.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна середня освіта. Базові знання на рівні програми загальноосвітньої школи з Інформатики. Знання з курсу Основи програмування.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Об'єктно-орієнтовне програмування складається із двох змістовних модулів №1 «Основні конструкції мов програмування С та С++» та №2 «Реалізація принципів об’єктно-орієнтованого програмування в мові С++». В першому з них вивчаються базовий синтаксис мов С/С++, основні керуючі конструкції (оператори) мов С/С++, використання адресації та вказівників в мовах С/С++, а також методи та правила передачі параметрів методам та з методів. У другому модулі розглянуті основні принципи ООП, правила створення класів в мові С++, правила спадкування в мові С++ та використання об’єктів в програмах, а також поліморфізм методів в С++.
Рекомендована та необхідна література
1. Brian W. Kernigan, Dennis M. Ritchie The ANSI C Programming Language Prentice Hall (1988) 2. Bjarne Stroustrup. The C++ Programming Language (4th Edition) Addison-Wesley ISBN 978- 0321563842. May 2013. 3. С.В.Єфіменко. Методичний посібник з курсу «Об’єктно-орієнтоване програмування. Мови С/С++» . – К.: 2021 https://matphys.rpd.univ.kiev.ua/wp/wp-content/uploads/2022/01/OOP.pdf 4. В.О.Грязнова, С.В. Єфіменко. Основи методології програмування. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2005 р. 5. С.В. Єфіменко, О.В. Сугакова. Програмування: мови С і С++. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2006 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 30 годин та виконання лабораторних завдань в обсязі 14 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань (по 10 балів) та завдання на складання програми, яке оцінюється до 20 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська