Мікро та наноелектроніка
Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Мікро та наноелектроніка
Код дисципліни
ВК 1.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Базові схемотехнічні рішення цифрової та аналогової інтегральної електроніки. Основні фізичні процеси, що відбуваються при протіканні електричного струму через транзистори на польовому ефекті. Фізичні основи технологій виготовлення сучасних та перспективних інтегральних схем.
Основні перехідні процеси в електричних колах комірок пам’яті та логічних ключів у інтегральному виконанні. Основні фізичні особливості, що виникають при переході від мікророзмірних до нанорозмірних базових елементів інтегральних електронних пристроїв.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання: основні закони, рівняння та співвідношення курсу загальної фізики, курсу фізики твердого тіла та теорії електричних кіл, основи теорії перехідних процесів в електричних колах, моделі базових активних та пасивних елементів електричних кіл та їхні основні параметри. Вміння: будувати найпростіші лінійні фізичні моделі, читати, розуміти та будувати електричні схеми, розв’язувати алгебраїчні та найпростіші лінійні диференціальні рівняння.
Зміст навчальної дисципліни
Матеріали твердотільної електроніки. p-n перехід, його основні властивості та технології виготовлення. Структура метал-діелектрик-напівпровідник як основний елемент сучасного транзистора. Основні характеристики польового транзистора. Різновиди польових транзисторів та їхні характерні відмінності. Технології масового виробництва інтегральних КМДН пристроїв. КМДН схемотехніка елементарних логічних ключів. Основні принципи побудови складної КМДН логіки, сучасні надвеликі інтегральні схеми.
Рекомендована та необхідна література
1. Б. Разаві. Мікроелектроніка. – Джон Вілі & Сини (Азія) Пте Лтд, 2015. – 839 сторінок.
2. Б. Разаві. Розробка аналогових КМДН інтегральних схем. – МкГро-Хілл Освіта, 2017. – 452 сторінки.
3. Т. Нджоунтче. Цифрова електроніка. – Джон Вілі & Сини, 2016. – 512 сторінок.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття з використанням засобів комп’ютерної візуалізації даних (22 години). Консультації в очній формі або із використанням засобів дистанційного навчання (2 години). Самостійна робота із використанням наданих викладачем навчальних матеріалів в електронному вигляді (44 години).
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання здійснюється шляхом проведення двох письмових контрольних робіт, за кожну з яких студент може отримати максимально 30 балів. Підсумкове оцінювання у формі письмово-усного заліку. Максимально за залік можна отримати 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів сумарно за всіма методами оцінювання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Андрій
Миколайович
Горячко
Кафедра квантової радіофізики та наноелектроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра квантової радіофізики та наноелектроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем