Функціональна електроніка

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Функціональна електроніка
Код дисципліни
ВБ 3.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Надати основні відомості курсу “Функціональна електроніка”, узагальнити та розширити відомі поняття загальних курсів, навчити застосовувати знання та навички використання інформаційних і комунікаційних технологій у професійній діяльності, розвивати аналітичне мислення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “Функціональна електроніка:” базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, «Фізика напівпровідників і діелектриків», «Наноелектроніка», «Технологічні основи мікроелектроніки», «Математична фізика».” Мікросхемотехніка”.
Зміст навчальної дисципліни
Функціональна електроніка: основні уявлення та вихідні рівняння. Технології вирощування матеріалів функціональної електроніки Магнітостатичні хвилі в ізольованому феритовому шарі Магнітостатичні хвилі в ізольованому феритовому шарі Релексаційні процеси в матеріалах-носіях функціональної електроніки Переваги використання магнітостатичних хвиль для обробки сигналів в см- та дмдіапазонах довжин хвиль Основні елементи пристроїв на магнітостатичних хвилях Фільтри на магнітостатичних хвилях Лінії затримки на магнітостатичних хвилях Резонатори на магнітостатичних хвилях Резонатори на магнітостатичних хвилях Пристрої, побудовані на квазіоптичних принципах
Рекомендована та необхідна література
1. Сугаков В. Й. Електродинаміка – К. ВПЦ "Київський університет",: 1974. 2. Данилов В.В., Зависляк І.В., Нечипорук О.Ю. Спин-хвильова електродинаміка. К., ВПЦ "Київський університет", 2008. 3. Зависляк И.В., Тычинский А.В. Физические основы функциональной электроники. К., ВПЦ "Київський університет", 1989.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Модульна контрольна робота 24 – 40 балів Виступ на семінарі 5 – 15 балів Виконання студентами самостійних робіт 5 – 15 балів
Мова викладання
Українська