Лабораторія з електронної фізики, ч.3

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Лабораторія з електронної фізики, ч.3
Код дисципліни
ВК 2.15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
В результаті вивчення дисципліни здобувачі будуть: • Розуміти предметну область сучасної прикладної фізики та математики. • Знати основи технологій та методів дослідження властивостей речовин і матеріалів, включаючи наноматеріали. • Вміти критично інтерпретувати науково-технічну інформацію, що стосується прикладної фізики. • Вміти застосовувати фізичні, математичні та комп'ютерні моделі для дослідження фізичних явищ, приладів і наукоємних технологій. • Вміти організовувати результативну роботу індивідуально і як член команди. • Вміти розробляти та формулювати свої професійні висновки та розумно їх аргументувати для фахової та нефахової аудиторії. • Вміти представляти і захищати отримані наукові і практичні результати в усній та письмовій формі.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Лабораторія з електронної фізики» необхідно пройти підготовку та скласти іспити/заліки з таких дисциплін: • Основи фізичної електроніки, • Мікрохвильова електроніка та електродинаміка, • Фізика вакууму та вакуумна електроніка, • Радіоелектроніка.
Зміст навчальної дисципліни
«Лабораторія з електронної фізики» є однією з ключових дисциплін циклу підготовки бакалаврів у галузі сучасної радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем. Вона дає уявлення щодо принципів функціонування приладів для дослідження поверхні та мікрохвильової електроніки.
Рекомендована та необхідна література
1. H. Luth, Solid Surfaces, Interfaces and Thin Films, Springer, 2010. 2. Kenjiro Oura, Victor G.Lifshits, Alexender A. Saranin, Andrey V. Zotov, Mitsuhiro Katayama. Surface Science – An Introduction. Springer, 2004. http://ntc.dvo.ru/lecture/books/%23Surface%20Science-An%20Introduction%202003.pdf 3. K.W. Kolasinski, Surface Science, Wiley, 2008. 4. В.А.Сминтина. Фізико-хімічні явища на поверхні твердих тіл. Одеса: Астропринт, 2009. 5. S. Sze. Physics of Semiconductor Devices. Wiley, 2010. 6. Ю.О. Кругляк, М.В. Стріха. Узагальнена модель Ландауера-Датта-Лундстрома в застосуванні до транспортних явищ у графені // Український фізичний журнал. Огляди. – 2015. – т.10, №1. – С. 3-32. 7. J. Wolstenholme. Auger Electron Spectroscopy Practical Application to Materials Analysis and Characterization of Surfaces, Interfaces, and Thin Films. Momentum Press, LLC, New York, 2015. 8. K. L. Jensen. Introduction to the Physics of Electron Emission. Wiley, 2018.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, консультації; лабораторні роботи; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання: • семестрове оцінювання: протягом семестру передбачено проведення двох циклів лабораторних робіт (змістовних модулів). За перший цикл нараховується максимум 45 балів, за другий – максимум 35 балів. Максимальна кількість балів, яка може бути нарахована студенту протягом семестру - 80 балів. • підсумкове оцінювання (у формі заліку): захист звітів з кожного із двох циклів, кожен з яких оцінюється від 0 до 10 балів. • умови допуску до підсумкового заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом не менше, ніж 50 балів. У випадку відсутності студента з поважних причин відпрацювання та перескладання захисту лабораторних робіт здійснюються відповідно до «Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті»
Мова викладання
Українська