Мікропроцесори та мікроконтролери

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Мікропроцесори та мікроконтролери
Код дисципліни
ВК.2.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Формування уявлення про основні поняття щодо архітектури мікропроцесорів та мікроконтролерів, застосування мікропроцесорів для організації захисту пам‘яті та пристроїв вводу-виводу, застосування механізмів переривань під час розробки та функціонування мікропроцесорних систем, застосування мікропроцесорів для організації багатозадачних систем і для організації потокових обчислень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Мікропроцесори та мікроконтролери» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, таких як «Радіотехнічні кола ти сигнали», «Основи цифрової техніки».
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються основи організації, побудови та функціонування програмно-керованих пристроїв – мікропроцесорів та мікроконтролерів. Особливу увагу приділено розгляду ознайомленню студентів із принципами функціонування мікропроцесорних систем, із архітектурою та мікроархітектурою сучасних універсальних і сигнальних процесорів та мікроконтролерів.
Рекомендована та необхідна література
1. Веклич А.М. Навчальний посібник з курсу "Мікропроцесорна техніка" - К.: Видавнича лабораторія радіофізичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка, 2006, - 256 с. 2. The 80286 Architecture/ Stephen P. Morse, Douglas J. Albert // A Wiley Press Book (John Wiley & Sons), Inc. New York, Chichester, Brisbane, Toronto, Singapore. – 1986. 3. Мікропроцесорна техніка: Підручник / Ю. І. Якименко, Т. О. Терещенко, Є. І. Сокол, В. Я. Жуйков, Ю. С. Петергеря; За ред. Т. О. Терещенко. - 2-ге вид., переробл. та доповн. ІОЦ "Видавництво «Політехніка»"; "Кондор", 2004. - 440 с. 4. http://www.amdboard.com/opteron.html 5. http://www.ti.com/sc/docs/dsps/dsphome.htm (http://www.ti.com/lsds/ti/dsp/overview.page)
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем