Основи фізичної електроніки

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Основи фізичної електроніки
Код дисципліни
ВК 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент отримує підготовку, достатню для подальшого навчання за освітньою програмою за спеціальністю Прикладна фізика та наноматеріали (спеціалізація Фізична електроніка), самостійного вивчення відповідної наукової літератури, розв'язання типових задач з цієї області науки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Фізична електроніка» необхідно пройти підготовку і скласти іспити/заліки з таких дисциплін: • Вища математика (Математичний аналіз, Диференціальні рівняння, Теорія функцій комплексної змінної, Математична фізика) • Загальної фізики (Механіка, Молекулярна фізика, Електрика та магнетизм, Оптика, Атомна фізика) • Теоретична фізика (Термодинаміка та статистична фізика, Електродинаміка) • Коливання та хвилі.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються фізичні явища, що супроводжують рух заряджених частинок у газі та плазмі і лежать в основі роботи багатьох електронних приладів. Дисципліна містить два розділи. В першому розділі вивчаються різноманітні елементарні процеси, які мають місце при взаємодії частинок в іонізованому газі, методи їх теоретичного та експериментального дослідження. В другому розділі вивчаються газові розряди, їх класифікація, умови розвитку та підтримання різних типів розряду, фізичні процеси, що їх супроводжують та області застосування розрядної плазми.
Рекомендована та необхідна література
1. О.Мотожима, В.І.Муратов, О.О.Шишкін. На шляху до термоядерної енергетики. Харків, Основа, 1994. 2. С.М.Левитський. Фізична електроніка. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2005. 3. Earl Wadsworth MacDaniel. Collision phenomena in ionized gases. - New York.: Wiley, 1964. 4. Yu. P. Raizer. Gas Discharge Physics. –Berlin: Springer, 1995. - 310 с. 5. M. Howatson. Introduction to Gas Discharges, 2nd Ed., Pergamon International Library, 1976. -244 pp. 6. Boris M. Smirnov. Theory of Gas Discharge Plasma. - Springer Cham.- https://doi.org/10.1007/978-3-319-11065-3. 7. К. Simonui. Phusicalische electronics. Budapest: Akademiai, Kiado, 1972. 8. A A Harms, D R Kingdon;K F Schoepf;G H Miley. Principles of Fusion Energy. - World Scientific Publishing Company, 2000. -308 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий іспит
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем