Системне програмне забезпечення 6 семестр

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Системне програмне забезпечення 6 семестр
Код дисципліни
ВБС 1.6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студент повинен знати програмну взаємодію системних програм з файловими системами, реєстром, електронною поштою, веб-сервером, FTP-сервером; організацію програмного доступу до основних СУБД; що використовуються в операційних системах MS Windows та GNU Linux; властивості і режими виконання системних служб операційних систем; принципи і підходи веб-програмування на платформі ASP.NET; призначення служби каталога та її ролі в інфраструктурі сучасного підприємства; механізми приєднання системних і прикладних програм до веб-служб стилю програмування SOAP та REST.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни “Системне програмне забезпечення” студентам необхідно засвоїти основи математичного аналізу і лінійної алгебри, викладені їм у курсі “Вища математика” (1-2 семестри), курси «Дискретна математика» (3 семестр), «Програмування» (1-2 семестри), «Системне програмування» (4 семестр) та «Організація баз даних» (4 семестр). Для вільної роботи з наявними інформаційними та літературними джерелами студентам необхідно пройти курс «Англійська мова» (1-2 семестри).
Зміст навчальної дисципліни
Взаємодія програм мовою С# з ресурсами операційної системи та сучасними СУБД MSSQL/MySQL. Створення, реєстрація та налагодження Windows-служби за допомогою середовища програмування Visual Studio. Веб-програмування на платформі ASP.NET, відображення даних СУБД у веб-інтерфейсі платформи ASP.NET Web Forms. Створення класових динамічних бібліотек в операційних системах Windows та Linux. Створення і налаштування веб-служб WCF/SOAP. Поняття служби каталога та її ролі в діяльності сучасного підприємства. Веб-сервер Internet Information Server (IIS) як платформа для хостинга веб-програм. Налаштування на веб-сервері IIS протоколу HTTPS. Центри видачі та відзиву цифрових сертифікатів X.509. Веб-програмування на платформі ASP.NET MVC. Створення веб-служб ASP.NET WebAPI архітектурного стилю REST. Використання середовища Android Studio для розробки Java-програм під операційну систему Android.
Рекомендована та необхідна література
[1]. Дерев'янко О.С. Системне програмування. Системні сервiсні компоненти. Навч. Посібник / О.С.Дерев'янко, С.Г.Межерицький, С.Ю.Гавриленко, А.М.Клименко — Харків: НТУ "ХПІ", 2009. — 160 с. [2]. Вінник В. Ю. Алгоритмічні мови та основи програмування: мова С / В. Ю. Вінник. – Житомир : ЖДТУ, 2007. – 328 с. [3]. Ковалюк Т. В. Алгоритмізація та програмування: підручник з грифом МОН України / Т. В. Ковалюк. – Львів : Магнолія-2006, 2013. – 400 с. [4]. Кравець П. Об'єктно-орієнтоване програмування : навч. посібник / П.О. Кравець. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. – 624 с. [5]. Мельник А. Архітектура комп’ютерів : підручник / А.Мельник. – Луцьк : Волинська обласна друкарня, 2008. – 470 с. [6]. Шаховська Н. Б. Алгоритми та структури даних / Н.Б.Шаховська, Р.О.Голощук. – Львів : Магнолія-2006. – 2009. – 216 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, індивідуальна самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Дисципліна складається з двох навчальних семестрів. Формою контролю першого семестру є залік. Обов’язковим для допуску до заліку є повне виконання мінімум 6 лабораторних робіт із 7 можливих. Після другого семестру проводить заключний контроль – іспит, що проводиться за матеріалом обох семестрів. Обов’язковим для допуску до іспиту є: виконання мінімум 6 лабораторних робіт 1 семестру і усі 7 лабораторних робіт другого семестру. Замість лабораторних робіт можуть бути зараховані самостійно виконані студентом індивідуальні завдання за тематикою лекційних занять. - підсумкове заключне оцінювання у формі іспиту: форма іспиту – письмова. Екзаменаційний білет складається з 4 запитань, питання оцінюються по 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем