Диференціальні рівняння

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Диференціальні рівняння
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Основні методи інтегрування звичайних диференціальних рівнянь, розв’язання задачі з початковими умовами та задачі з крайовими умовами, основні методи розв’язання систем лінійних диференціальних рівнянь, основні принципи та можливі результати дослідження стійкості стаціонарних станів динамічних систем, основні риси явища резонансу у коливальній системі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни «Диференціальні рівняння» студент 2-го року навчання повинен знати ті розділи математичного аналізу та лінійної алгебри, що викладається студентам першого року навчання у дисципліні «Вища Математика».
Зміст навчальної дисципліни
У дисципліні “Диференціальні рівняння” викладаються основні методи розв’язання звичайних диференціальних рівнянь (як лінійних, так і нелінійних) та систем лінійних диференціальних рівнянь. При викладені цих методів спеціальна увага приділена тим математичним поняттям та об’єктам, що застосовуються не лише для розв’язання диференціальних рівнянь, таким як інтегральне перетворення Лапласа, дельта-функція Дірака, функція Гріна. Стисло викладаються математичні основи теорії коливань та теорії стійкості динамічних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Львов В. А., Косогор А. О., Попадюк Д. Л. Просто про складне: звичайні диференціальні рівняння : навч. посіб.– К. : ВПЦ "Київський університет", 2022. 153 с. 2. Кривошея С. А., Перестюк М. О., Бурим В. М. Диференціальні та інтегральні рівняння. Київ : Либідь, 2004, 407 с. 3. Самойленко А. М., Кривошея С. А., Перестюк М. О. Диференціальні рівняння в задачах. Київ : Либідь, 2003, 395 с. 4. Головач Г. П., Калайда О. Ф. Збірник задач з диференціальних та інтегральних рівнянь. Київ : Техніка, 1997, 285 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. За матеріалами кожного з двох змістовних модулів проводиться модульна контрольна робота, за виконання кожної роботи можна отримати від 0 до 30 балів. -Підсумкове оцінювання. Наприкінці семестру проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску до екзамену є написання модульних контрольних робіт з сумарною кількістю балів не менше 30 балів; екзаменаційний білет складається з 2 питань та двох задач, відповідь на кожне питання та розв’язання кожної задачі оцінюються від 0 до 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за контрольні та екзамен не менше ніж у 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою за 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем