Теорія електричних та магнітних кіл

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Теорія електричних та магнітних кіл
Код дисципліни
ОК.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати: основи функціонування, характеристики, параметри елементів електромагнітних кіл пристроїв комп’ютерних систем та методику аналізу процесів в електромагнітних колах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення дисципліни передбачає знання студентами відомостей з дисциплін «Вища математика», «Фізика», «Програмування».
Зміст навчальної дисципліни
Розрахунок параметрів лінійних електричних кіл постійного струму по законам Кірхгофа. Метод контурних струмів. Метод вузлових потенціалів. Метод еквівалентного генератору. Лінійні електричні кола змінного струму. Векторна форма представлення гармонійного змінного струму. Представлення гармонійних коливань комплексними значеннями. Аналіз електричного кола з навантаженням різного типу. Закони Ома та Кірхгофа в колах змінного струму. Послідовне і паралельне з’єднання навантажень. Векторні діаграми. Трикутники опору, провідності, напруги, струми, потужності. Аналіз електричних кіл з навантаженням типу RC та RL. Процеси в електричних колах з послідовним з'єднанням елементів. Послідовний коливальний контур. Резонанс напруги. Процеси в електричних колах з паралельним з'єднанням елементів. Паралельний коливальний контур. Резонанс струму. Перехідні процеси в лінійних електричних колах першого порядку. Закони комутації. Вимушена і вільна складова. Кола першого порядку. Перехідні процеси в колах RL з джерелом постійної напруги. Коротке замикання в колі RL з джерелом постійної напруги. Перехідні процеси в колах RL з джерелом змінної напруги. Перехідні процеси в колах RC з джерелом постійної напруги. Перехідні процеси в колах RC з джерелом змінної напруги. Вплив паразитних ємностей. Ланцюги, що диференціюють. Ланцюги, що інтегрують. Перехідні процеси в лінійних електричних колах другого порядку. Вільна і примушена складові у перехідних процесах в послідовному RLС-колі із джерелом постійної напруги. Приєднання кола RLC до джерела постійної напруги. Параметри перехідних процесів.
Рекомендована та необхідна література
1. Мілих, В.І. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка : підручник / В.І.Мілих, О.О.Шавьолкін ; ред. В.І.Мілих. - 3-тє вид. - Київ: Каравела, 2018. 2. Маляр, В.С. Теоретичні основи електротехніки. Електричні кола. – Вид. Львівської політехніки, 2012
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- Виконання і захист результатів лабораторних робіт – до 60 балів - Поточне оцінювання - за матеріалами кожного із змістовних модулів проводиться модульна контрольна робота, за результати виконання яких можна отримати до 40 балів.
Мова викладання
Українська