Біофізика складних систем 8 семестр

Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Біофізика складних систем 8 семестр
Код дисципліни
ВБ.1.14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Студент повинен знати загальні фізичні, фізико-хімічні та біофізичні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, основні фізичні принципи та підходи до вивчення процесів у живій природі, пояснити основні принципи сучасних біофізичних методів дослідження та ідентифікації біомолекул, проводити енергетичний аналіз деяких біологічних процесів, проводити математичну та комп’ютерну обробку медико-біологічної інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна середня освіта. Базові знання на рівні програми загальноосвітньої школи з Фізики.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Біофізика складних систем складається із двох змістовних модулів №1 «Термодинаміка біологічних процесів» та №2 «Молекулярна біофізика». В першому з них вивчаються основні біофізичні закономірності, що лежать в основі життєдіяльності живих організмів, в другому - біофізика процесів, що відбуваються в біологічних системах.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюк П. Г., Костюк О. П., Лук’янець О. О. Іони кальцію у функції мозку – від фізіології до патології.К.: Наук. Думка, 2005. – 197 с. 2. Костюк П.Г., Костюк О.П., Лук'янець О.О. Внутрішньоклітинна кальцієва сигналізація: структури та функції К.: Наук. Думка, 2010. – 176 с. 3. Власенко Р. С. та і. Фізіологія: Короткий курс: навч. посіб. для мед. і фармац. ВНЗ. -2-е вид., допов. і перероб. Вінниця: Нова Кн., 2019. – 390 с. 4. Боярчук О. Д. Анатомія та еволюція нервової системи: підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. Д. Боярчук ; Держ. закл. «Луган. нац.. ун-т імені Тараса Шевченка» – Луганськ: Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2014. – 395 с. 5. Біологічні мембрани: методи дослідження структури та функцій: Навчальний посібник / Остапченко Л.І., Михайлик І.В. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2006. – 215 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції 28 годин, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Залік складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем