Лабораторія з експериментальної фізики 5 семестр
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Лабораторія з експериментальної фізики 5 семестр
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент має знати техніку безпеки при проведенні експериментальних досліджень; правила експлуатації лабораторного обладнання; предмет дослідження окремих розділів фізики, основні явища; основні закони та принципи окремих розділів фізики. Їх математичне формулювання та фізичний зміст; можливі труднощі при проведенні експериментальних досліджень;, методи їх усунення. Студент має вміти прогнозувати результат досліду; оцінювати достовірність отриманого результату; проводити підготовку приладів до роботи та працювати з ними; обробляти, аналізувати та представляти отримані результати; оцінювати точність отриманих результатів, розраховувати похибки вимірювань; робити і формулювати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: основні означення, закони, рівняння та співвідношення фізики в межах програми середньої школи.
Студент повинен вміти: представляти експериментальні дані у вигляді таблиць та графіків, обчислювати похибки вимірювань, користуватись апаратом елементарної математики, а також бути знайомим з основними елементами вищої математики (диференціювання, інтегрування).
Студент повинен володіти: елементарними навичками роботи з вимірювальними приладами, пошуку та аналізу табличних даних, роботи з програмним забезпеченням для обробки даних, роботи в групі.
Зміст навчальної дисципліни
«Лабораторія з експериментальної фізики» охоплює всі розділи загальної фізики і викладається послідовно в кількох семестрах для молодших курсів. Заняття з означеної дисципліни проводяться паралельно до курсу загальної фізики, який складається з лекційних і практичних занять. Форма проведення – лабораторні роботи. Таким чином, дисципліна доповнює і розширює лекційний матеріал, даючи можливість більш успішно засвоїти нові знання. Особливістю роботи у фізичному практикумі є відсутність такої кількості лабораторних установок, яка б забезпечила одночасне виконання однієї і тієї ж роботи всіма студентами однієї
лабораторної групи. Тому роботи призначаються викладачем в довільному порядку. При цьому теми деяких з них можуть випереджати лекційний матеріал. Це передбачає виконання студентами певної самостійної роботи з пошуку та вивчення відповідного матеріалу. Описи лабораторних робіт містять
стислі теоретичні відомості, достатні для виконання роботи. Але для успішного захисту звіту необхідно самостійно ознайомитись з деякими теоретичними питаннями.
В результаті вивчення дисципліни «Лабораторія з експериментальної фізики» студент отримає підготовку, достатню для подальшого навчання за освітньою програмою «Електроніка та інформаційні технології в медицині», здобуде навички самостійного вивчення необхідної навчальної
та наукової літератури, ознайомиться з роботою фізичної лабораторії та засвоїть методи проведення фізичних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Білий М.У., Охріменко Б.А.. Атомна фізика. К: «Знання», 2009.
2. Висоцький В.І., Дяченко С.А., Карлаш Г.Ю., Овечко В.С., Прокопенко О.В., Харченко Н.П. Атомна та ядерна фізика в прикладах і запитаннях. К: ВПЦ «Київський університет», 2011.
3. Білий М.У. Фізика атома. К: «Вища школа», 1973.
4. Овечко В.С., Харченко Н.П.. Атомна фізика. Фізичний практикум. К: ВПЦ «Київський університет», 2013.
5. Харченко Н.П., Короновський В.Є. Атомна фізика. Лабораторний практикум. Частина ІІ.
К: Видавнича лабораторія РФФ КНУ, 2011.
6. Харченко Н.П., Короновський В.Є. Тестові запитання до лабораторних робіт. Атомна фізика. К: Видавнича лабораторія РФФ КНУ, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лабораторні роботи, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: протягом семестру передбачено виконання 8 лабораторних робіт, кожна з яких оцінюється за 12-бальною системою. При оцінюванні враховується якість виконання роботи, оформлення звіту і його подальший захист, відповіді на контрольні запитання
Підсумкове оцінювання - у формі заліку. отримання позитивної оцінки під час заліку можливе за умови виконання протягом семестру всіх передбачених програмою лабораторних робіт, оформлення і захисту звітів за їх результатами та отримання сумарної кількості набраних балів не менше 60.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вадим
Євгенович
Короновський
Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем