Соціально-політичні студії
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Соціально-політичні студії
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Студент повинен знати: сутність політики як суспільного явища, види, суб’єкти політики, її роль у суспільстві, сутність політичної влади, її особливості та проблеми; структуру і характер функціонування політичних систем та політичних інститутів; сутність та основні виміри демократії, особливості політичних режимів характер і основні напрямки діяльності політичних партій та громадських організацій і рухів, сутність виборів та виборчих систем; особливості політичної культури та політичної свідомості, основні ідеологічні течії в сучасному світі.
Студент повинен вміти: аналізувати процеси внутрішнього та міжнародного політичного життя, геополітичну обстановку; застосувати соціально-політичні знання в своїй професійній та громадській діяльності; визначати та розкривати сутність актуальних соціально-політичних проблем; критично оцінювати знання про соціально-політичні явища та процеси, яке представлене в масовій свідомості, публікаціях в ЗМІ та в соціальних інтернет-мережах .
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти повинні:
мати узагальнені знання про процеси та явища суспільного буття, про філософські, культурні, політико-правові та соціально-економічні основи життя суспільства;
вміти збирати та аналізувати інформацію щодо подій, процесів та явищ соціально-політичного життя суспільства;
володіти елементарними навичками використання інформаційних джерел; наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до соціально-політичних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Соціально-політичні студії» належить до переліку обов’язкових дисциплін, що забезпечують отримання загальних компетентностей випускниками КНУ імені Тараса Шевченка та викладається для студентів освітнього рівня «бакалавр». Навчальна дисципліна знайомить студентів із основами політичної науки; надає знання про природу сучасних політичних процесів, сутність і різновиди політичних систем та режимів, теорії політичних інститутів – теорію держави, партій, груп інтересів, політичних еліт, політичного лідерства, вибори та виборчі системи, природу, сутність політичної культури та політичної свідомості, основні ідеологічні течії в сучасному світі, процеси міжнародного політичного життя.
Рекомендована та необхідна література
1. Політологія: Підручник. / За ред. Цвиха В.Ф., Батрименка О.В.- Київ:ВПЦ «Київський університет», 2010. – 629 с.
2. Соціологічні та політологічні студії: Підручник / За ред. А.С. Лобанової.- Київ:Каравела, 2018.- 520с.
3. Шляхтун П.П. Політологія: історія та теорія: Підручник /П.П.Шляхтун.- Київ: Центр учбової літератури, 2010. -472 с.
4. Політична наука: Методи досліджень: Підручник /За ред..О.А.Габріеляна.-Київ: «Академія», 2012.-320с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно обов’язково відпрацювати пропущені теми в письмовій чи усній формі.
Таким чином, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Василівна
Петренко
Кафедра політології
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра політології
Філософський факультет