Поведінкові фінанси

Освітня програма: Управління фінансами ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Поведінкові фінанси
Код дисципліни
ВКС.1.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН 1. Знати: 1.Предмет, завдання та методологію дисципліни. 2.Осн.особливості сприйняття людиною інформації, в т.ч. статист. даних; теорет. питання створення та функціонування поведінкових фінансів; психол. аспекти людської особистості, що впливають на прийняття управл. рішень; способи оцінки фін.стійкості організації з урахуванням психологічних аспектів. 3.Етапи становлення і розвитку поведінкових фінансів та визначати їх особливості. 4.Основні засади розвитку вітч. вчень про поведінкові фінанси. 5.Поведінкові фактори в різних аспектах аналізу ринків і роботи компаній та механізми формування цих факторів в поведінці людини. РН 2.Вміти: 1.Аналізувати ситуації прийняття фін. рішень. 2.Застосовувати моделі «Поведінкових фінансів» в різних ситуаціях, пов'язаних з прийняттям фінансових рішень. РН 3.Вільно володіти державною мовою, відповідною термінологією, аргументованою професійною дискусією. РН 4.Аналізувати й оцінювати інформацію, використовуючи суч. інформ.технології і бази даних.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати сутність фінансових відносин: що вони відображають, як впливають на поведінку їх суб’єктів та як позначаються на інтересах цих суб’єктів, як враховуються при цьому інтереси окремих фізичних та юридичних осіб та держави, яка результативність фінансового впливу на соціально-економічний розвиток країни в цілому та добробут її громадян і фінансовий стан підприємства, які фінансові протиріччя виникають у суспільстві і як вони вирішуються;
Зміст навчальної дисципліни
Зміст НД висвітлюється за наступними темами: Тема 1. Вступ. Сутність та особливості поведінкових фінансів. Тема 2. Ефекти визначення репрезентативності Тема 3. Ефекти оцінки за ступенем доступності прикладу. Тема 4. Ефекти коригування і прив'язка. Тема 5. Приклади впливу ефектів на процес корпоративного прийняття рішення. Тема 6. Роль людського фактора в корпоративній політиці управління ризиками. Тема 7. Останні тенденції в поведінкових фінансах.
Рекомендована та необхідна література
1.Столяренко О. Б. Психологія особистості: навч. посібник для ВНЗ/ О. Б. Столяренко. – Київ: Центр учб. літ-ри, 2012. – 280 с. 2.Robert Hoffmann Bounded Rationality and Social Cognition: A Computational Study http://www.nottingham.ac.uk/~lizrh2/hoffmann.pdf. 3.Gigerenzer, Gerd. (2001), The Adaptive Toolbox, in: Bounded Rationality: The Adaptive Toolbox. MIT Press. 4.Burnham, Terry (2003), Caveman Economics: Proximate and Ultimate Causes for Non-Materially Maximizing Behavior, Manuscript. 5.Glimcher, Paul (2003), Decisions, Uncertainty, and the Brain: The Science of Neuroeconomics. Ch. 9,11. 6.Damasio, A.R. (1994), Descartes' Error: emotion, reason and the human brain. - New York: Avon Books.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, дискусії теоретичного характеру, кейс-стаді, виступи, участь в дидактичних іграх, самостійне опрацювання тем в цілому чи окремих питань; проведення розрахунків; написання рефератів, есе; підготовка конспектів навчальних чи наукових текстів, переклад іноземних текстів встановлених обсягів.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, доповіді, наукова реферативна робота, колоквіум, кейс-стаді, вирішення задач; обговорення проблемних питань, вирішення та презентація розрахункових задач, самостійна реферативна робота, міні-контрольні роботи на знання термінів та основних формул, модульна контрольна робота. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: залік - 24-40 балів. За результатами заліку та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: зараховано - 60-100, незараховано - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Сергіївна Мєдвєдкова
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти