Управління фінансами державного та місцевих бюджетів

Освітня програма: Управління фінансами ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Управління фінансами державного та місцевих бюджетів
Код дисципліни
ВКС.2.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
РН 1.2.Знати особливості функціонування держ. та місц. фінансів; принципи, методи та інструменти управління ними; тенденції їх розвитку і сучасний стан. РН 1.3.Знати особл. планування і порядок фін-ня видатків держ. та місц.бюджетів. РН 2.1.Вміти аналізувати тенденції розвитку фін. відносин і їхні особливості у сфері держ. та місц. фінансів. РН 2.2.Вміти самостійно обирати та застосов. механізми управління фінансами, здійснювати фін. контроль на держ. та регіон. рівні. РН 2.3.Вміти розробляти проєкти у сфері місцевих фінансів. РН 3.1.Формувати навички застосування наук. та аналіт. інструментарію для обґрунтування управл. рішень у сфері фінансів держ. та місц. бюджетів. РН 3.2.Мати практ. навички роботи в групі, аргументувати власну точку зору в дискусії етично, соціально відповідально та свідомо. РН 4.1.Самост. приймати обґрунтовані управл. рішення з фін. питань держ. та місц. бюджетів і їх реалізувати. РН 4.2.Знаходити і вик-вати інформацію при вирішенні завдань у сфері фінансів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сутність фінансових відносин: що вони відображають, як впливають на поведінку їх суб’єктів та як позначаються на інтересах цих суб’єктів, як враховуються при цьому інтереси окремих фізичних та юридичних осіб та держави, яка результативність фінансового впливу на соціально-економічний розвиток країни в цілому та добробут її громадян і фінансовий стан підприємства, які фінансові протиріччя виникають у суспільстві і як вони вирішуються; 2. Вміти готувати презентації в РР; 3. Володіти елементарними навичками: математичного моделювання, прогнозування, користування Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Microsoft Power Point.
Зміст навчальної дисципліни
НД складаєтся з двох модулів: 1 модуль - теми 1-5 (1.Державні та місцеві фінанси у складі фінансової системи України; 2. Нормативно-правові засади управління державними та місцевими бюджетами; 3. Управління доходами державного та бюджетів; 4. Управління видатками державного та бюджетів; 5. Планування і порядок фінансування видатків державного та бюджетів); 2 модуль - теми 6-10 (6. Міжбюджетні відносини в Україні; 7. Управління фінансами та фінансовий контроль на державному та регіональному рівні; 8. Державні та місцеві запозичення. Управління державним та місцевим боргом; 9. Управління фінансами комунальних підприємств; 10. Зарубіжний досвід управління державними та місцевими фінансами).
Рекомендована та необхідна література
1.Волохова І.С. Міжбюджетні відносини в Україні: суч. стан та перспективи розвитку.– Одеса: Атлант, 2010.– С. 233. 2.Костирко Л.А., Велентейчик Н.Ю. Механізм регулювання міжбюдж. відносин в Україні: моногр./Л.А. Костирко, Н.Ю.Велентейчик.–Сєвєродонецьк: вид-во СНУ ім. В.Даля, 2016.–280 с. 3.Луніна І.О., Бондарук Т.Г. Публічні фінанси та міжбюджетні відносини: навч. посіб. Київ: ДП «Інформ.-аналіт. агентство», 2019. 304 с. 4.Місцеві фінанси: Навч. посіб./О.О.Сунцова.–Київ: ЦНЛ, 2009.- 488с. 5.Планування та управління фін. ресурсами територ. громади/О.Кириленко, Б.Малиняк, В.Письменний, В.Русін– К., ТОВ «ПІДПРИЄМСТВО «ВІ ЕН ЕЙ», 2015.–396 с. 6.Планування розвитку територ. громад. Навч.посіб. для посад. осіб місц. самовр-ня /Г.Васильченко, І.Парасюк, Н.Єременко– К., ТОВ «ПІДПРИЄМСТВО «ВІ ЕН ЕЙ», 2015. – 256 с. 7.Рожко О. Д. Державні фінанси України: детермінанти та пріоритети розвитку: моногр.–Київ: В-во Ліра-К, 2016. – 360 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, Case study, дидактичні ігри, дискусії, практичні вправи, самостійна реферативна робота, навчально-методичний проєкт, обговорення проблемних питань.
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, бліц-опитування, дискусії теоретичного характеру, кейс-стаді, виступи, участь в дидактичних іграх, виконання і презентація практичних вправ, рефератів, есе, міні-контрольні роботи на знання термінів та основних формул, вирішення задач, обговорення проблемних питань, тестування, захист самостійного навчально-методичного проєкту. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Сергіївна Мєдвєдкова
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти