Психологія сімейних стосунків

Освітня програма: Практична психологія ОС магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Психологія сімейних стосунків
Код дисципліни
ВКС 2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: основні проблеми курсу, предмет та завдання; Основні розділи теорії еволюції сімейних відносин; основні вимоги до організації та проведення психологічної консультації з сімейної взаємодії; основні закономірності функціонування сім’ї, стадій її розвитку і криз, причин виникнення сімейних конфліктів і шляхів їх подолання. Вміти проводити дослідження на відповідному рівні, виявляти, ставити та вирішувати проблеми; узагальнювати емпіричні дані та формулювати теоретичні висновки; самостійно планувати, організовувати та здійснювати психологічне консультування щодо сімейних взаємодій; складати та реалізовувати програму психопрофілактичних та просвітницьких дій, заходів психологічної допомоги у формі лекцій, бесід, круглих столів, ігор, тренінгів, тощо, відповідно до вимог замовника; складати та реалізовувати план консультативного процесу
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати особливості сім’ї як малої соціальної групи і основні тенденції її розвитку; закономірності розвитку емоційних відносин в сімейних системах; сутність методик та прийомів діагностики сімейних відносин Вміти : орієнтуватись в складних проблемах сімейних відносин, теоретично реконструювати закономірності життєдіяльності сім’ї; професійно допомагати членам подружжя розуміти один одного, будувати конструктивні відносини, вирішувати закономірні проблеми сім’ї; рефлексувати свої почуття, аналізувати і будувати взаємовідносини у своїй сім’ї. Володіти навичками застосовувати психодіагностичні методики.
Зміст навчальної дисципліни
Сім’я як система. Життєвий цикл сім’ї. Психологічні основи подружніх відносин. Специфіка спілкування в сім’ї і профілактика подружніх конфліктів. Взаємовідносини поколінь в сім’ї. Стилі сімейного виховання. Психодіагностика та корекція подружніх відносин.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондарчук О.І. Психологія сім'ї. Курс лекцій. – К.: МАУП, 2001. – 96 с. 2. Психологічна допомога сім’ї: Посібник / [За ред. З. Г. Кісарчук]. – К.: Вид-во Ін-ту соціології НАН України, 1998. – 181 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
опитування, тестування, проміжний контроль (підсумкова контрольна робота), залік Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного контролю сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Студент може отримати на заліку максимально 40 балів, до яких додаються бали, отримані під час практичних (семінарських) занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка, отримана під час заліку, не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Інна Володимирівна Томаржевська
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти