Захист прав у Європейському суді з прав людини

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Захист прав у Європейському суді з прав людини
Код дисципліни
ВКС.4.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Опанування здобувачами теоретичним і нормативним матеріалом, розвиток вміння логічно, професійно обґрунтовувати та висловлювати свою точку зору з проблематики захисту прав людини в ЄСПЛ, навичок правового аналізу складних сучасних проблем – порушення прав людини і основоположних свобод, допущеного Високою Договірною Стороною Конвенції та захисту цих прав людини і основоположних свобод в ЄСПЛ; здатність готувати міждержавні та індивідуальні заяви до ЄСПЛ, клопотанням про вжиття тимчасових заходів ЄСПЛ, заходів розслідування, а також готувати рішення ЄСПЛ; брати участь в письмовому змагальному процесі в ЄСПЛ; брати участь в провадженнях у справі.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р., принципів тлумачення її норм, особливостей застосування в національному правопорядку, юрисдикції ЄСПЛ та процедури звернення до нього, особливостей розгляду ЄСПЛ міждержавних скарг, порядку виконання його рішень в Україні. 2. Вміти аналізувати, застосовувати джерела міжнародного права прав людини. 3. Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Особливості правового регулювання організації та роботи ЄСПЛ. Тема 2. Основні засади (принципи) та загальні правила розгляду заяв ЄСПЛ. Тема 3. Провадження в ЄСПЛ: поняття, види, особливості. Слухання в ЄСПЛ. Тема 4. Особливості провадження у Великій палаті ЄСПЛ. Тема 5. Особливості провадження з приводу надання консультативних висновків ЄСПЛ, розгляду клопотання про тлумачення або перегляд судового рішення ЄСПЛ, надання заявникові безоплатної правової допомоги.
Рекомендована та необхідна література
1. Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини i основних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції: Закон України вiд 17 липня 1997 р. URL: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/475/97-вр. 2. Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини: Закон України вiд 23 лютого 2006 р. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3477-15. 3. Дешко Л. Конституційне право на звернення до міжнародних судових установ та міжнародних організацій. Ужгород, 2016. 486 с. 4. Конституційне право на звернення до Європейського суду з прав людини та механізм реалізації права на виконання його рішень / Бисага Ю.М., Нечипорук Г.Ю., Дешко Л.М. та ін. Ужгород: ТОВ «РІК-У», 2020. 236 с. 5. Міжнародне публічне право : підручник : у 2 т. /В. В. Мицик, М. В. Буроменський, О. В. Буткевич та ін. за заг. ред. В. В. Мицика. Харків : Право, 2019. Т. 1. Основи теорії. 416 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, Самостійна робота студента .
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування;тестування on-line (тести закритої форми); доповіді та наукові роботи; колоквіум; три модульні контрольні роботи. Мінімальний бал, який має бути отриманий здобувачем за відповідними формами контролю складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Оцінка за передбачені форми поточного контролю сумарно не можуть перевищувати 60 балів. Підсумкове оцінювання: залік. Максимальна підсумкова оцінка з дисципліни - 100 балів. Здобувач може отримати на заліку максимально 40 балів, до яких додаються бали, отримані під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка, отримана під час заліку, не може бути меншою 24 балів. Шкала відповідності оцінок: зараховано - 90-100, зараховано - 75-89, зараховано - 60-74, не зараховано - 0-59.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Миколаївна Дешко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти