Виконавчий процес в Україні

Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Виконавчий процес в Україні
Код дисципліни
ВКС.3.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
РН 1.Знати: 1.Теорет. основи викон.процесу, правової природи викон. процесуальних правовідносин, їх структури... 2.Осн. передумови та особл. звернення деяких рішень судів та ін. органів до примусового виконання... 2. Вміти: 1.Передбачати алгоритм дій стягувача та виконавця при пред’явленні до виконання окр. видів викон. документів... 2.Розробляти варіанти вирішення прав. ситуацій щодо невідп-сті викон. документа встановленим вимогам, визначати підходи до розв’язання таких проблем... 3.Передбачати алгоритм дій стягувача та виконавця при виникненні ускладнень у викон. провадженні. РН 3. 1.Демонструвати висновки ... щодо порядку приведення рішення до виконання... 3.Ефект. відтворювати у комунікації з іншими особами нормат. підходи щодо розуміння і класифікації суд. актів та актів ін. юрисдикц. органів... РН 4. Обирати орган, місце, строк примус. виконання рішення... конкретні варіанти ... у разі залишення виконавцем викон. документа без прийняття до виконання...
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основні положення цивільного, цивільного процесуального, нотаріального права, норми чинного законодавства України; види рішень судів та інших юрисдикційних органів, що підлягають примусовому виконанню. 2. Вміти використовувати знання у практичній діяльності; письмово викладати процесуальні документи; правильно застосовувати національні та міжнародні правові акти про виконавче провадження при виконанні рішень судів та інших юрисдикційних органів. 3. Володіти навичками оцінки актів судів та інших органів (посадових осіб) щодо можливості їх примусового виконання, визначення місця, строків і органу (особи) для пред’явлення їх до примусового виконання, аналізу виконавчих документів на предмет відповідності їх вимогам законодавства та способів виправлення наявних недоліків, порядку виконання таких.
Зміст навчальної дисципліни
НД окреслена 10-ма змістовими темами: Тема 1. Рішення, що підлягають примусовому виконанню: підстави для виконання. Виконавчий документ: поняття, вимоги до його форми та змісту, наслідки їх недотримання Тема 2. Виконавче провадження: поняття, зміст та його структура. Засади виконавчого провадження Тема 3. Правовий статус державного та приватного виконавців, організація їх діяльності Тема 4. Суб’єкти виконавчого процесу Тема 5. Кошти виконавчого провадження: види та особливості використання. Тема 6.Загальні умови та правила пред’явлення виконавчого документа до виконання Тема 7.Особливості виконання рішень різних категорій: алгоритм дій виконавця Тема 8. Ускладнення у виконавчому провадженні Тема 9.Вирішення окремих процесуальних питань судом при виконанні рішення Тема 10.Взаємодія виконавців з іншими органами (посадовими особами) при виконанні рішення
Рекомендована та необхідна література
1.Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950. URL: Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 2.Конституція України, прийнята ВР України 26.06.1996. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96%D0%B2%D1%80#Text. 3.Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р.//Відомості ВР України.–2016, № 30.–с. 542. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text. 4.Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» від 02.06.2016 № 1403-VIII. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1403-19#Text. 5.Цивільний процесуальний кодекс України від 18.03.2004 р. URL: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1618-15. 6. Виконавче провадження: підр. за заг. редакцією Н.Ю. Голубєвої. Одеса: Фенікс. 2020. 459 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, практичні завдання/складання процесуальних документів, письмові завдання, доповіді, наукова робота, тестові завдання.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, колоквіум, вирішення та обговорення практичних завдань, складання та обгрунтування процесуальних документів, виконання письмових завдань, написання та презентація доповіді, наукової роботи, тестування. Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Сергіївна Горбань
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти