Медіація та інші альтернативні способи вирішення юридичних спорів
Освітня програма: Приватне та публічне право ОС Магістр
Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти
Назва дисципліни
Медіація та інші альтернативні способи вирішення юридичних спорів
Код дисципліни
ОК.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
РН 1.1.Знати понятійно-термінологічний апарат альтернативного вирішення спорів (Alternative Dispute Resolution).
РН 1.2.Знати принципи та правила застосування способів альтернативного вирішення спорів.
РН 1.3.Знати сутність та особливості способів альтернативного вирішення спорів.
РН 2.1.Вміти правильно обирати найбільш доцільний спосіб захисту прав в конкретних обставинах.
РН 2.2.Вміти адаптувати та використовувати норми моралі та права, а також міжнародно-правові норми та принципи до конкретних спірних ситуацій.
РН 3.1.Формулювати свої висловлювання в процесі застосування АВС в нейтрально-позитивній формі.
РН 3.2.Моделювати атмосферу доброзичливості під час комунікації з учасниками конфлікту.
РН 4.Уміння виокремлювати норми моралі, етикету, права, найбільш доцільні для застосування в конкретній ситуації.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: понятійно-термінологічний апарат альтернативного вирішення; принципи та правила застосування способів альтернативного вирішення спорів; сутність та особливості способів альтернативного вирішення спорів;
2. Вміти: правильно обирати найбільш доцільний спосіб захисту прав в конкретних обставинах; адаптувати та використовувати норми моралі та права, а також міжнародно-правові норми та принципи до конкретних спірних ситуацій;
3. Володіти елементарними навичками: формулювати свої висловлювання в процесі застосування АВС в нейтрально-позитивній формі; виокремлювати норми моралі, етикету, права, найбільш доцільні для застосування в конкретній ситуації.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст НД окреслений двома змістовими модулями: М1. Загальні положення про альтернативні способи врегулювання спорів - теми 1-4 (1. Альтернативне вирішення спорів (АВС) як спосіб захисту прав, свобод, інтересів; 2. Класифікація способів альтернативного вирішення спорів та сфера їхнього застосування; 3. Медіація як вид посередництва; 4. Арбітраж як спосіб вирішення спорів);
М2. Окремі види альтернативних способів вирішення спорів - теми 5-8 (5.Переговори як спосіб альтернативного вирішення спорів;
6.Претензійний порядок врегулювання спорів як особливий вид переговорів; 7.Посередництво як спосіб альтернативного вирішення спорів; 8.Комбіновані способи альтернативного вирішення спорів).
Рекомендована та необхідна література
1.Альтернативні способи вирішення цивільних спорів за законодавством України: навч. посіб.: Верба-Сидор О.Б., Воробель У.Б., Грабар Н.М., Дутко А.О., Юркевич Ю.М. Львів: Львів. держ. ун-тет внутр. справ, 2021. 416 с. 2.Кармаза О. Медіація та переговори як альтернативні способи вирішення спорів. Підприємництво, господарство і право. 2020. № 5. С. 13–18. 3.Медіація у професійній діяльності юриста: підр.; за ред. Н.Крестовської, Л.Романадзе. Одеса: Екологія, 2019.-456 с. 4.Міжнар. комерційний арбітраж/Під ред. У. Гелльманна, В.Коссака. Хмельницький: Хмельн. ун-тет управління та права, 2015. 204 с. 5.Коробанов Ю.М. Коробанов А.Ю.Теорія і практика комунікацій: навч. посіб.:Ч. 1: Наук.методи, моделі та семантика комунікативних процесів. Миколаїв: Націон. ун-т кораблебудування ім. адм. Макарова, 2009.-63 с. 6.Соціальна психологія медіації і альтернат. вирішення конфліктів: навч. посіб. Харків : ХАІ, 2015. 108 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, групові та індивідуальні аналітичні завдання, дискусії теоретичного характеру, обговорення проблемних питань.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, виконання та обговорення групових завдань, виконання, презентація та захист індивідуальних самостійних завдань з елементами дискусії, тестування, письмові контрольні роботи.
Результат навчання здобувача оцінюється за єдиною 100-бальною шкалою. Мінімальним позитивним рівнем оцінки є 60 балів. Семестровий контроль оцінюється у 36-60 балів. Підсумкове оцінювання: іспит - 24-40 балів. За результатами іспиту та роботи упродовж вивчення дисципліни здобувачу освіти виставляється оцінка за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 0-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександра
Олександрівна
Кармаза
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
Інститут післядипломної освіти
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти