КОНСТИТУЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО: ГЕНЕЗИС ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
КОНСТИТУЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО: ГЕНЕЗИС ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Код дисципліни
ВКС 5.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати Концептуальні наукові та практичні знання про основні поняття, структури і особливості європейського конституційного права, положення Конституцій зарубіжних країн та конституційного законодавства в галузі державного та суспільного ладу інших держав. Критичне осмислення основних теорій конституційного законодавства, принципів права ЄС і принципи взаємин з національним правом держав-членів ЄС, методів і понять у навчанні та професійній діяльності, зокрема на межі предметних галузей європейського конституційного права. Вміти поглиблювати когнітивні та практичні уміння/навички з конституційного законодавства, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв’язання складних і спеціалізованих задач у сфері співвідношення конституційного законодавства із конституційним правом ЄС та міжнародним правом.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Здатність здобувача навчатися, працювати в команді, володіти динамічною комбінацією знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, отриманих та/чи набутих здобувачем за результатами навчання з навчальних дисциплін “Теорія держави і права”, “Конституційне право”, знання системи цивілізаційних цінностей, правових цінностей, фундаментальних принципів і основних етичних стандартів; здатність проводити збір матеріалів з різних джерел, використовувати сучасні методи дослідження, встановлювати факти, що мають юридичне значення, наводити аргументи, дискутувати.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. " Правові основи європейського конституційного законодавства " Тема 1. Поняття, структура і особливості європейського конституційного права. Джерела. Тема 2. Конституційно-правове регулювання членства держав у Європейському Союзі. Правове регулювання відносин України з Євросоюзом. Тема 3. Адаптація конституційного законодавства України до законодавства Євросоюзу. Модуль 2 "Конституційно-правові основи забезпечення захисту прав людини" Тема 4. Європейське конституційне право в галузі захисту прав людини. Інститут громадянства Європейського Союзу. Тема 5. Гарантії прав та свобод людини і громадянина в Європейському Союзі. Європейський омбутсман. Тема 6. Місцеве самоврядування в Європейському Союзі. Тема 7. Конституційні інституції (Конституційна Асамблея, Конституційний Суд). Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Deshko L. Application of Legal Entities to the European Court of Human Rights: a Significant Disadvantage as the Condition of Admissibility. Croatian International Relations Review. 2018. №24 (83). Р. 84-103. URL: https://hrcak.srce.hr/206777. 2. Deshko L., Bysaga Y., Vasylchenko O., Nechyporuk A., Pifko O., Berch V. Medicines: technology transfer to production, cession of ownership rights for registration certificates and transfer of production in conditions of modern challenges to international and national security. Georgian Medical News. 2020. №10. Р. 180-184. URL: https://www.geomednews.com/v-307-october-2020. 3. Конституційне право: підр./ За заг. ред. М.І. Козюбри. К.: Ваіте, 2021. 528 с. 4. Конституційне право України / Бисага Ю.М., Берч В.В. та ін. Ужгород: ТОВ «РІК-У», 2021. 504 с. 5. Основи права Європейського Союзу. Під редакцією Т. Сироїд. Право . 2020. 590 с. 6. Право Європейського Союзу : навч. посіб. / за ред. Р. Петрова. Харків. : Право, 2019. 442 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Критерії оцінювання результатів навчання здобувачів освіти за відповідними формами оцінювання: тестування on-line (тести закритої форми) – від 0 до 4 балів за семінарське заняття; експрес-опитування в усній формі – від 0 до 4 балів за семінарське заняття; дискусія/доповнення до усної відповіді – від 1 до 2 балів; виконання тематичної наукової доповіді – від 0 до 7 балів; Презентація матеріалів тематичної наукової доповіді – від 0 до 5 балів; розв’язання казусу; модульна контрольна робота – від 0 до 5 балів. Обчислення загальної кількості балів, одержаних здобувачами освіти в межах поточного оцінювання, здійснюється за «накопичувальною системою», тобто шляхом додавання балів, виставлених викладачем, який проводить семінарські заняття, за кожну з передбачених форм поточного оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Миколаївна Дешко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти