ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати концептуальні еколого-правові знання, набуті у процесі вивчення екологічного права та професійної екологічної правозастосовної діяльності, включаючи певні знання сучасних досягнень науки екологічного права, які є основою для оригінального мислення та інноваційної діяльності; знати предмет, завдання, функції, принципи екологічного права, та її місце як комплексної галузі права в системі навчальних дисциплін; знати особливості та зміст права власності та прав природокористування природними ресурсами та природними об'єктами; знати систему екологічних прав, їх місце у системі прав людини, гарантії їх реалізації та способи захисту; знати основні засади формування економіко-правового механізму в галузі екології, основи управління в галузі екології та юридичної відповідальності в галузі екології; основних теорій, принципів еколого-правового регулювання, еколого-правових методів, еколого-правових понять та категорій, методологію курсу "Екологічне право".
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Необхідна наявність знань з правознавства, успішне опанування дисципліни «Теорія права» в частині розуміння основних правових понять і категорій; наявність основ знань з окремих галузей права: конституційного, адміністративного, господарського, цивільного та інших; володіння навичками сприйняття та аналізу положень джерел права.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Загальна частина екологічного права. Змістовний модуль 2. Особлива частина екологічного права. Природоресурсове право. Змістовний модуль 2. Особлива частина екологічного права. Природоохоронне право.
Рекомендована та необхідна література
1. Анісімова, Г. В. (2019). Теоретичні засади розвитку екологічного законодавства в контексті природно-правової доктрини: монографія. Нац. юрид. ун-т імені Ярослава Мудрого. Харків: Право, 672 с. 2. Балюк, Г.І. (2020). Екологічне право України: Конспект лекцій у схемах (Загальна і Особлива частини): навч. посібник. Чернівці, 204 с. 3. Балюк, Г.І. (2017). Світоглядні та еколого-правові засади взаємодії людини і природи. Екологічне право України: науково-практичний журнал. (1 2), 8 - 13. 4. Гетьман, А.П. (2019). Доктрина екологічного права та законодавства України: монографія. Харків, 336с. 5. Євстігнєєв, А.С. (2018). Екологічна безпека спеціального природокористування в Україні у контексті сталого розвитку: теоретико-правові аспекти: монографія. Київ, 494 с. 6. Екологічне право України. (2008). Академічний курс: Підручник. К.: “Юридична думка”, 856 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій 10 год. Семінари 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем у відповідності з даною програмою. Видами поточного контролю можуть бути: письмове розв’язання казусів, презентація матеріалів тематичної наукової доповіді, виступ на занятті (висвітлення теоретичного питання); доповнення/дискусія до виступу чи до презентації матеріалів тематичної наукової доповіді. При поточному контролі під час практичних занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань практичного заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів.
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Леонідівна Власенко
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти