АДМІНІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ПРАВО

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ПРАВО
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: предмет, зміст та завдання курсу “Адміністративно-процесуальне право України”, його місце в системі навчальних дисциплін; основні аспекти концепцій адміністративного процесу, еволюції вітчизняного адміністративного процесу, базовий адміністртивно-правовий понятійно-категоріальний апарат, нормативно-правову базу та спеціальну наукову літературу у галузі процесуального права; концепцію адміністративної юстиції; положення національного та європейського адміністративного процесуального законодавства; зміст та особливості розгляду і вирішення адміністративних справ адміністративними судами. Вміти: правильно застосовувати норми адміністративно-процесуального права для вирішення конкретних практичних ситуацій (казусів); складати проекти документів адміністративних позовів, звернень до суб’єктів публічної адміністрації тощо; пропонувати шляхи вирішення окремих проблеми юридичного регулювання суспільних відносин, що складаються у сфері публічного управління.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: поняття, предмет, завдання та структуру адміністративного права; співвідношення з іншими структурними елементами права України; сутність, принципи, загальні засади процедурних проваджень, та порядок реалізації основних з них; суть адміністративної юрисдикції, її відмінність від інших видів юрисдикційної діяльності, особливості адміністративного судочинства. Вміти: складати процесуальні документи в порядку адміністративного судочинства та адміністративних процедур; давати правову характеристику конкретних ситуацій в процесі; аналізувати адміністративно-правові акти; опрацьовувати наукові та нормативні джерела з метою узагальнення знань у сфері адміністративно-процесуального права, підготовки студентських наукових праць та виступів на конференціях, семінарах, круглих столах та інших наукових і науково-практичних заходах.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Загальні засади адміністративного процесуального права. Адміністративні процедури. Тема 1. Адміністративне процесуальне право України. Поняття, загальні засади. Поняття адміністративних процедур. Тема 2. Адміністративно-процесуальні норми, правовідносини та адміністартивний процес. Тема 3. Докази в адміністративному процесі. Процесуальні строки. Тема 4 Заходи процесуального примусу в адміністративному процесі. Тема 5. Правова основа діяльності, структура та компетенція адміністративних судів. Змістовий модуль 2. Адміністративне судочинство в Україні. Адміністративно-деліктні провадження Процесуальні відносини в сфері управлінської діяльності. Тема 6. Поняття та стадії адміністративного судочинства. Тема 7. Провадження у справах про адміністративні правопорушення. Тема 8. Провадження щодо розгляду звернень громадян.
Рекомендована та необхідна література
1.Адміністративне судочинство України: підручник / О.М. Пасенюк (кер. авт. кол.), О.Н. Панченко, В.Б. Авер’янов [та ін.]; за заг. ред. О.М. Пасенюка. К.: Юрінком Інтер, 2009. 672 с.; 2. Адміністративний процес України: теорія, практика : підручник. За ред. Бевзенко В.М. Видання третє, змінене, доповнене і перероблене. Київ : ВД «Дакор», 2022. 1256 с.; 3.Адміністративне судочинство в питаннях та відповідях: навч. посіб. / навчальний посібник / за заг. ред. Н.Ю. Задираки, Є.С. Герасименка. Київ: Дакор, 2019. 224 с.; 4.Адміністративні процедури в питаннях та відповідях : навч. посіб. / за ред. Є. С. Герасименка, Н. Ю. Задираки. Київ : ВД Дакор, 2020. 156 с.; 5.Бевзенко В.М. Участь в адміністративному судочинстві України суб'єктів владних повноважень: правові засади, підстави та форми: Монографія / Бевзенко В.М. К.: Прецедент, 2010. 475 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Методи та критерії оцінювання
- Семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування – від 1 до 4 балів; 2. колоквіум – від 3 до 4 балів; 3. доповіді та індивідуальні практичні завдання – від 3 до 10 балів; 4. тестування – від 1 до 10 балів; 5. три модульні контрольні роботи – від 2 до 4 балів за кожну (всього: від 6 до 12 балів); 6. модульний контроль (підсумкова контрольна робота) – 2 до 6 балів. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 60 балів. - Підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Анатолій Іванович Берлач
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти