ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН (2)

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН (2)
Код дисципліни
ОК 1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знання предмету і методології історії держави і права зарубіжних країн, історії кодифікації світового права, основні концепцій періодизації історії держави і права зарубіжних країн, а також актуальні проблеми історії зарубіжного права на сучасному етапі. Вміння належним чином збирати, інтерпретувати та аналізувати інформацію, застосовувати науковий, аналітичний, методичний інструментарій історії для прогнозування державницько-правового світового розвитку. Здатність ефективно формувати національну стратегію у процесі прийняття правових рішень, а також обґрунтовувати відповідні положення і висновки у процесі обговорення стратегій правовідносин.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні етапи становлення державно-правових інститутів, категоріальний апарат історії зарубіжного права. Вміти використовувати набуті теоретичні знання з історії зарубіжного права у професійній діяльності розв’язуючи конкретні завдання; аналізувати процеси розвитку права та державності України у їх взаємозв’язку та взаємозалежності зі світовими тенденціями; розкривати особливості еволюції наукових поглядів світових діячів на державу і право. Володіти елементарними навичками аналітичного мислення, самостійно систематизувати та узагальнювати матеріал з історії світового права; вільно орієнтуватися в системі джерел права та аналізувати їх на принципах історизму; об’єктивно висвітлювати основні принципи побудови сучасної правової системи провідних країн світу.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль І. Розвиток держави і права в стародавні часи. Модуль ІІ. Еволюція держави та права в XVII-XXI ст. Загальний обсяг 90 год, в тому числі: Лекцій – 8 год. Семінари – 6 год. Самостійна робота – 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. / П.П. Захарченко. – К.:Ун-тет «Україна», 2005. – 214 с. 2. Історія держави та права зарубіжних країн: навч. посіб. / Н.М. Хома. – К.: Новий Світ, 2004. – 475 с. 3. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. / Г.І. Трофанчук. – К.: Юрінком Інтер, 2006. – 400 с. 4. Історія держави і права зарубіжних країн: посібник для підготовки до іспитів / В.І. Орленко, В.В. Орленко. – 4-ге вид., стер. – К., 2010. – 243 с. 5. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. / Л.М. Бостан, С.К. Бостан. – 2-ге вид., перероб. та допов. – К.: ЦУЛ, 2008. – 729 с. 6. Загальна історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. / В.С. Макарчук. – 6-те вид., доп. – К.: Атіка, 2009. – 624
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, практичні завдання.
Методи та критерії оцінювання
Участь у роботі на семінарах, обговоренні проблемних питань, підготовка фіксованих виступів, вирішення творчих завдань, залік. Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання 60 балів максимум / 36 балів мінімум. - підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка – 24 бали. Залік проходить у письмовій формі, складається з теоретичних питань, тестів, категорій. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не повинна бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іванна Андріївна Мацелюх
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти