ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ІСТОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
Код дисципліни
ОК 2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: предмет, завдання та методологію курсу “Історія держави і права зарубіжних країн”, її місце в системі навчальних дисциплін, основні концептуальні поняття та принципи еволюції права та держави. Знати динаміку розвитку та становлення основних державно-правових явищ, причини, механізм та наслідки еволюційних змін у правових інститутах. Вміти досліджувати та робити висновки щодо змісту правових і державницьких явищ, концепцій, доктрин; аналізувати особливості становлення правових та державних інститутів, ефективність їх правозастосування в певних суспільно-політичних умовах; прогнозувати наслідки впровадження у правову систему певних правових інститутів.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування знань про предмет, завдання, методологію та періодизацію курсу «Історія держави та права зарубіжних країн», його місце в системі навчальних дисциплін. Опанування основних наукових проблем історії держави та права зарубіжних країн. Формування навичок аналітичного мислення про динаміку становлення і розвитку окремих держав та їх правових систем.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Історія держави і права Стародавнього Світу та Середньовіччя. Змістовий модуль 2. Історія держави і права зарубіжних країн Нового та Новітнього часу.
Рекомендована та необхідна література
1. Бостан Л. М. Історія держави і права зарубіжних країн : навч. посіб. К. : Центр учбової літератури, 2008. 729 с. 2. Історія держави і права зарубіжних країн: навч. посібник. У 4 т. /за ред. Б.Й.Тищик. Т. 1 Стародавній світ. Л.: Світ 2001. 384 с. 3. Макарчук В. С. Загальна історія держави і права зарубіжних країн: навч. посіб. К.: Атіка ; Харків : Право, 2015. 623 с. 4. Окіпнюк В. Т. Історія держави і права зарубіжних країн: у питаннях та відповідях: навч. посіб. К. : НА СБУ, 2019. 203 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, модульна контрольна робота, наукова робота, підсумковий контроль. Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 36 балів. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 60 балів. Максимальна підсумкова оцінка за дисципліну може становити 100 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Іванна Андріївна Мацелюх
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти