Політичні лідери країн Західної Європи та Америки в Новий час

Освітня програма: Сходознавство

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Політичні лідери країн Західної Європи та Америки в Новий час
Код дисципліни
ВК 3.9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати: термінологічно-понятійний апарат з історії політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; періоди життя і діяльності політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; обставини формування політичних поглядів лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; обставини політичної діяльності і державної роботи лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу. 2. Вміти: охарактеризувати діяльність політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; оцінити результати діяльності політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; комунікувати з приводу впливу політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу на світову історію; комунікувати з приводу ролі політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу у національній історії; автономно та відповідально провести порівняльний аналіз політичної діяльності лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати головні історичні постаті й основні події з історії країн Західної Європи та Америки у Новий час. 2. Вміти визначати результати та наслідки найважливіших подій історії країн Західної Європи та Америки у Новий час. 3. Володіти елементарними навичками роботи з навчальною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з історіографією діяльності політичних лідерів Західної Європи та Америки Нового часу. З’ясування різноманітних аспектів їх приватного життя (родина, соціальне походження, освіта, хобі, сім’я). Висвітлення еволюції політичних поглядів лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу. Характеристика основних етапів їх політичної діяльності і державної роботи. Встановлення зв’язку історичного контексту й діяльності політичних лідерів. З’ясування місця політичних лідерів у національній історії. Визначення ролі політичних лідерів у європейській і світовій історії. Розкриття взаємовідносин політичних лідерів з іншими впливовими державними діячами. Висвітлення маловідомих подій з життя і діяльності політичних лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу.
Рекомендована та необхідна література
1. Блюш Ф. Людовик XIV. – М., 1998. 2. Дешодт Э. Людовик XIV перевод с фр. М. В. Добродеевой; вступ. ст. В. В. Эрлихмана. – М., 2011. 3. Цвайг Стефан. Жозеф Фуше / Пер. з нім. Таращук Петро. – К., 2000. 4. Шаров Ігор. Характери Нового світу. – К., 2018. 5. Троян С. С. Німеччина у боротьбі за місце під сонцем (колоніальна та світова політика в 1884–1900). – К., 2017. 6. У кігтях двоглавих орлів. Творення модерної нації. Україна під скіпетрами Романових і Габсбургів / Автор. колектив: А. Галушка, І. Гирич, І. Глизь, В. Масненко, І. Монолатій, Ю. Присяжнюк, С. Шамара, В. Шандра. – Х., 2016. 7. Троян С. С. Німеччина у боротьбі за місце під сонцем (колоніальна та світова політика в 1884–1900). – К., 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінка успішності знань студентів здійснюється в двох формах: семестрове оцінювання (контрольні роботи, усне опитування, реферати) і підсумкове оцінювання (залік). Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестрове оцінювання 80 балів; підсумкове оцінювання (залік) – 20 балів). Оцінюються такі результати навчання студента як вміти встановити причинно-наслідковий зв’язок у подіях, що стосуються політичної діяльності лідерів країн Західної Європи та Америки Нового часу; вміти з’ясувати причини й умови, простежити хід, визначити головні рушійні сили в політиці лідерів країн Західної Європи та Америки. Форма проведення заліку – письмова, види завдань – завдання, які потребують розгорнутих відповідей.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни