Курсова робота
Освітня програма: Сходознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Курсова робота
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати: термінологічно-понятійний апарат з курсової роботи історика-сходознавця; принципи, методи і зміст науково-дослідної роботи історика-сходознавця; місце і роль курсової роботи як наукової складової в освітній підготовці історика-сходознавця; процедуру організації та порядок проведення захисту курсової роботи.
Вміти: визначати і формулювати актуальність, предмет, об’єкт, мету та завдання наукового дослідження; проаналізувати історіографію наукового дослідження; проаналізувати джерельну базу наукового дослідження; розкривати зміст наукового дослідження в «основних розділах»; формулювати висновки та перспективи подальших наукових досліджень; підготувати наукову доповідь до захисту курсової роботи; підготувати перелік ймовірних запитань на захисті і відповіді до цих запитань; готувати анотацію, ключові слова, референс та рецензію на наукову роботу; формулювати й аргументовано відстоювати власну думку під час захисту курсової роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни:
1. Знати головні терміни й поняття, які стосуються курсової (науково-дослідної) роботи.
2. Вміти виконувати курсові роботи бакалаврського рівня.
3. Володіти елементарними навичками роботи з джерелами та навчальною літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Анотація навчальної дисципліни: Засвоєння принципів, методів і змісту наукового дослідження. Ознайомлення зі структурою курсової роботи. Набуття істориком-сходознавцем вмінь визначати актуальність, об’єкт, предмет, мету і завдання наукового дослідження. Набуття вмінь аналізувати історіографію та джерельну базу наукового дослідження. Набуття істориком-сходознавцем вмінь формулювати висновки та визначати перспективи подальших наукових досліджень щодо окремої теми. Набуття вмінь оформлення наукового апарату (примітки) дослідження. Засвоєння вимог щодо оформлення списку використаних джерел та літератури. Засвоєння вимог щодо оформлення додатків. Ознайомлення з вимогами щодо захисту курсової роботи.
Структура навчальної дисципліни:
Тема 1. Актуальність дослідження.
Тема 2. Об’єкт, предмет, мета, завдання і хронологічні рамки дослідження.
Тема 3. Наукова новизна дослідження. Практичне значення і особистий внесок дослідника.
Тема 4. Методологічна основа дослідження.
Тема 5. Огляд історіографії у курсовій роботі.
Тема 6. Огляд джерельної бази у курсовій роботі.
Тема 7. «Основні розділи» у курсовій роботі, їх структура.
Тема 8. Висновки у курсовій роботі.
Тема 9. Перспективи подальших наукових досліджень.
Тема 10. Науковий апарат (примітки) та його оформлення.
Тема 11. Список використаних джерел та його оформлення.
Тема 12. Список використаної літератури та його оформлення.
Тема 13. Додатки та їх оформлення.
Тема 14. Захист курсової роботи.
Тема 15. Підготовка анотації, ключових слів, референсу.
Рекомендована та необхідна література
1.Білуха М. Г. Основи наукових досліджень:Підручник.– К.,1997. 2.Бондаренко Г. Історичне пізнання: питання теорії і практики: Підручник.-Луцьк, 1998. 3.Вступ до теорії та методології історичних досліджень: Методичні поради та рекомендації до проведення науково-дослідної роботи для студентів історичного факультету, які спеціалізуються за фахом кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн / Упор.:Т.А.Грищенко, В.М.Павленко,Н.І.Шевченко.-К.: 2006. 4.Вступ до теорії та методології історичних досліджень: Методичні поради та рекомендації до проведення науково-дослідної роботи для студентів історичного факультету, які спеціалізуються за фахом кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн / Упор.: Т. А. Грищенко, В. М. Павленко, Н. І. Шевченко.-К.: 2006.– Методика роботи над науковим історичним дослідженням. 5.Зашкільняк Л. Методологія історії від давнини до сучасності. – Львів, 1999. 6.Ковальчук В. В., Моїсєєв Л. Н. Основи наукових досліджень: Навч. посібник.– К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: самостійна робота, захист курсової роботи.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: усне опитування, оцінювання виконання практичного завдання, диференційований залік.
Критеріями оцінки самостійної роботи студента є:
конкретність та аргументованість висновків; відображена власна позиція; актуальність обраної теми дослідження; правильність поставленої мети та завдання дослідження; глибокий аналіз історіографії; глибокий аналіз джерельної бази; дотримання вимог щодо структури; правильність оформлення наукового апарату приміток; правильність оформлення списку використаних джерел; правильність оформлення списку використаної літератури; наявність і правильність оформлення додатків; вчасне подання курсової роботи науковому керівнику.
Критеріями оцінювання відповіді є:
обізнаність й ерудованість у темі дослідження; лаконічність та логічна послідовність у відповідях на поставлені питання; дотримання структури наукової доповіді; стилістика мовлення; використання наочних матеріалів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни