Типове положення про курсові та кваліфікаційні роботи здобувачів освіти

Освітня програма: Етнологія

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Типове положення про курсові та кваліфікаційні роботи здобувачів освіти
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Остаточний варіант кваліфікаційної роботи здобувача освіти підлягає обов’язковій перевірці на академічний плагіат на етапі попереднього захисту. Відповідно до Положення про Систему виявлення та запобігання академічному плагіату, Керівник передає роботу Оператору Системи в електронному форматі; Оператор завантажує роботу до Системи, генерує звіт та довідку про оригінальність роботи; потім передаються для аналізу та прийняття експертного рішення. Керівник роботи здійснює експертну оцінку роботи з урахуванням звіту та, за умови допустимого граничного відсотку збігів, робить у довідці свій висновок. Допуск до захисту проводиться з урахуванням експертної оцінки Керівника. Якщо робота допускається до захисту, то здійснення заходів з перевірки на академічний плагіат вважається завершеним.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Кваліфікаційна робота виконується, відповідно до навчального плану та передбачає: систематизацію, закріплення, розширення теоретичних і практичних знань зі спеціальності та застосування їх при вирішенні конкретних наукових, технічних, економічних виробничих та інших завдань; розвиток навичок самостійної роботи й оволодіння методикою дослідження та експерименту. Вимоги до кваліфікаційних робіт: титульна сторінка, анотації українською та англійською мовами, зміст, перелік умовних скорочень, вступ (обґрунтування вибору теми, мету і завдання роботи), розділи, висновки, додатки, список використаних джерел та літератури. Обсяг кваліфікаційної роботи першого (бакалаврського) рівня повинен становити не менше двох друкованих аркушів. Обсяг другого (магістерського) рівня повинен бути в межах від трьох до п’яти друкованих аркушів. До загального обсягу кваліфікаційної роботи не входять титульна сторінка, анотації, зміст, перелік скорочень, список використаних джерел і літератури, додатки.
Зміст навчальної дисципліни
Типове положення про курсові та кваліфікаційні роботи здобувачів освіти визначає основні засади і принципи написання, структуру й оформлення, критерії оцінювання, а також регламентує процедуру захисту курсових і кваліфікаційних робіт здобувачами першого та другого рівнів вищої освіти на історичному факультеті. 1.2. Дія Типового положення поширюється на всі освітні програми першого та другого рівнів вищої освіти, що реалізуються на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Гаранти освітніх програм на основі Типового положення можуть розробляти окреме положення про курсові та кваліфікаційні роботи студентів, яке враховуватиме специфіку освітньої програми. Проєкт такого положення має бути розглянутий науково-методичною комісією та затверджений вченою радою історичного факультету. 1.3. Типове положення розроблене відповідно до • Законів України “Про вищу освіту” та “Про освіту”; • вимог затверджених стандартів вищої освіти для спеціальностей 027 “Музеєзнавство, пам’яткознавство” (першого і другого рівнів), 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” (першого і другого рівнів), 032 “Історія та археологія” (першого рівня); • вимог нормативних документів Університету - “Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка”, “Положення про організацію освітнього процесу”, “Стратегічного плану розвитку Університету на період 2018-2025 року”, “Положення про систему забезпечення якості освіти та освітнього процесу” (Макет), “Положення про систему виявлення та запобігання академічному плагіату”.
Рекомендована та необхідна література
Плохій С. Великий переділ. Незвичайна історія Михайла Грушевського / С. Плохій. –Київ: Критика, 2011. – 600 с.; Пшеничний Т. Роль Української грекокатолицької церкви у національному вихованні суспільства в першій половині ХХ ст. // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Історія. – 2018. – 3(138). – С. 60-64.; Український історичний журнал. – 2020. –Вип. 1.; Краківські вісті: український щоденник. –1942. – 24 лип.; Станчев М. Християн Раковський як дипломат (1918-1927 рр.) //Україна і Болгарія в історії Європи: збірник наукових праць, 2019. – С. 359-378.; Галузевий державний архів Служби безпеки України, спр. 67098 ФП (СВУ), т. 99 (Голоскевич Г. К.), 245 арк.; Зашкільняк Л. Постмодернізм в історичній науці [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України. – Режим доступу: http://bit.ly/2mf8eJu.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курсові та кваліфікаційні роботи здобувачів освіти повинні виконуватися з дотриманням принципів академічної доброчесності, що є невід’ємною складовою системи забезпечення якості освіти в Університеті загалом та на історичному факультеті зокрема.
Методи та критерії оцінювання
Здобувачами освіти другого рівня вищої освіти роботи виконують впродовж першого року навчання й виносяться на захист у другому семестрі. Мету, завдання та порядок виконання курсових робіт, вимоги до змісту, структури та оформлення можуть деталізувати гаранти освітніх програм. Здобувачу освіти надається право обрати визначену тему кваліфікаційної роботи або запропонувати власну з обґрунтуванням доцільності. Затвердження назв тем і керівників здійснює вчена рада перед початком останнього семестру. Кваліфікаційна робота є формою атестації здобувача освіти і здійснюється у формі публічного захисту. Робота має продемонструвати здатність розв’язувати складні задачі і проблеми в галузі професійної діяльності, проведення досліджень або здійснення інновацій. Не повинна містити академічного плагіату, фальсифікації, фабрикації і бути оприлюднена на офіційному сайті закладу вищої освіти.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни